Bol Paça Pantolon Nasıl Kombinlenir?

03 Haz 2017

 

Havalar ısındıkça insan daha rahat daha çok nefes alan parçalara yöneliyor. Poplin kumaşlar, uçuşan elbiseler… Sıcak havalar bastırdıkça dar paça jean pantolonlar yerine efil efil esen bol paça pantolonlar daha cazip gelmeye başlıyor. Hele de bu sene oldukça moda olan bu parçaları gördükçe insanın daha da çok canı çekiyor.

Bol paça pantolonlar birçok farklı kumaş ve dokuda karşımıza çıkıyor. Bu da herkesin kendi stil ve zevkine uygun parçalar bulmasını kolaylaştırıyor. Ben bol paça pantolonları sizler için üç farklı stilde yorumladım. Hazırladığım tesettür giyim kombin önerilerine hep beraber göz atmaya ne dersiniz? Yaz ayları da geldiğine göre artık renklerle tam bir barış sağlayabiliriz. Bu sene neon renkler çok moda. Fırsat bu fırsat her zaman kullanmaya çekindiğiniz parlak renkli parçaları çıkartın. Birçok farklı rengi bir arada kullanıp yine de uyum içinde olabilirsiniz. Her şeyin belli bir ahenk içerisinde olduğundan emin olun yeter.

Burada kullandığım pantolon modeli de bu senenin trend parçalarından birisi. Pantolondaki ütü izi kullanım alanının genişlemesini sağlıyor. Beyaz bir gömlek ile beraber işe giderken de kullanabilirsiniz örneğin. Yüksek belin en bariz kombinlerinden birisi belki de bu tarz 60’ları andıran kombinler. Tıpkı siyah beyaz çizgiler gibi marin desenleri ve modelleri de asla eskimeyen parçalardan. Kırmızı, beyaz ve lacivertin klasik uyumundan yardım alın. Doğru parçaları bir araya getirerek hem klasik hem de trendlere uygun bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Örneğin kombindeki zincir detaylı saat ve pantolon oldukça klasik parçalar. Yanında kullandığımız yüzük ve ayakkabı ise tamamen trendlere ve günümüz modasına ait parçalar. Bu yüzden bir bütün olarak kombine baktığımız zaman eski bir dergi sayfasından fırlamış gibi durmuyor. Bol paça pantolonların en büyük artısı rahat olmaları. Hele ki bu model gibi pantolon etekleri andıran modeller. Hem tesettürlü kadınların çok kolay kombinleyebilecekleri bir parça hem de yaz günlerinin kurtarıcılarından.

Bu tarz 7/8 dediğimiz paça uzunluğuna sahip pantolonları bağcıklı espadriller ve babetlerle kombinleyebilirsiniz. Yine bu sene çok moda olan hasır çantalar hemen hemen her yaz kombini ile uyum sağlıyor. Son olarak bu tarz bol paça bir pantolonun üstüne yine bol hafif kumaşlardan bluzler kullanabilirsiniz.

Bir önceki “Trendy Yaz Kombinleri” yazımıza göz atabilir, farklı önerileri inceleyebilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir