Bomber Ceketler Kalpleri Fethediyor

18 Mar 2016

İlk olarak 1. Dünya Savaşı’nda ortaya çıkan bomber ceketler, askeri pilotlar tarafından kullanılır. Kokpitin tamamen kapalı olmamasından dolayı üşüyen pilotlar için hazırlanan ceketler kalın ve uzundur. Kol ağzında ve bel kısmında lastikli manşetleri vardır. Şişkin yapısından dolayı patlayacakmış gibi durduğu için bomber adı verilir. Türkçede bombacı olarak karşılık bulur. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Amerikan Hava Kuvvetleri’nde kullanılan bomber ceketler ısınan kokpitlerle birlikte stil değiştirir. 1950’lerde Marlon Brando, James Dean gibi aktörler sayesinde moda olur. 80’li yıllarda popülerliğini artırarak joker parça olmayı başarır.

1.dunya savasinda bomber ceket

Kendini ara ara göstererek günümüze kadar ulaşan bomber ceket, deri ceketin yerini almakta kararlı gözüküyor. House of Holland, Jean Paul Gaultier, Prabal Gurung, Balmain, Rebecca Minkoff gibi markaların koleksiyonlarında gövde gösterisi yaparak moda dünyasında kalıcı olmak istediğini belli ediyor.  Eğer siz de gittiğiniz yerde kalıcı bir etki bırakmak istiyorsanız, mavi bomber ceket/etek takım tam size göre…

Prabal gurung bomber ceket

Elegant duruşunuzla görenlerin kalplerinde bomba patlatmaya ne dersiniz? Patlamanın şiddetiyle hayran kalanların bakışlarına maruz kalabilirsiniz, hazırlıklı olun.

Balmain bomber ceket

Rahatlığından ödün vermeyenler için kot ceket güzel bir tercih olacaktır.

Balmain kot bomber ceket

Deri kalem eteğin üstüne beyaz boğazlı badi ve kapitone ceket giyerek cool görünebilirsiniz.

House of holland bomber ceket

Pantolon kombinleri için uzun bomber ceketler sizi bekliyor.

House of holland uzun bomber ceket

Siyah beyaz uyumunu seviyor musunuz? O halde deri detaylı beyaz cekete bir göz atın.

Balmain kapitone bomber ceket

Tesettür giyim ceket modelleri için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir