Bu Kışın En Asileri : Chunky Botlar

22 Jan 2016

Her sene başka bir şeyi bıkana kadar bizlere sunan moda sektörünün ayakkabı dalında bu seneki tercihi chunky botlardan yana oldu. Chunky bot terimini Türkçe’ye birebir çevirecek olursak; tıknaz, kalın ve kısa topuklu benim tabirimle kısaca “kaba” diyebileceğimiz bot çeşitleri. Bana sorarsanız bu botların bu kadar tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi, en rahat topuklu ayakkabı modellerinden birisi olması. Nihayetinde bu ayakkabılar, hem duruşumuzu düzeltip, hem boyumuzu uzatıp, hem de ayaklarımızın canını okumayan sayılı modellerden birisi oldu.

bot--siyahcilt--diensi-171680-171680-1

Chunky botlarda ilk tercihim, Diensi markasının bu kısmen daha kibar hatlara sahip botundan yana oldu. Her ne kadar genel anlamda dekolteli botu anlayamasak da, ayakta güzel durduğunu da inkar edemeyiz tabii ki. Eski tip okul ayakkabılarında olduğu gibi üzerinde püskül ve fiyonk detayı olan bot, yağmursuz çamursuz kış günleri için ideal.

 -174497-1

Her ne kadar rahat ayakkabılar demiş olsak da, Chunky botlar arasında da uç noktada sınırları zorlayan seçenekler mevcut. Tıpkı bu süper uzun topuklu model gibi… Bolca metal detayın yanı sıra oldukça yüksek bir platforma sahip olan bu ayakkabı, özdeş topuk uzunluğuna sahip birçok ayakkabıya göre daha rahat olması ile yüksek topuklu ayakkabıları tercih eden hanımların bu trendi yakalayabilmesi için sunulabilecek en iyi seçenek.

-170468-1

Eğer botlarda renkli seçenekler sizi cezbediyorsa bu rugan bordo botu beğenebilirsiniz. Ben genelde klasik renkleri tercih etmeme rağmen, ayakkabının verdiği eğlenceli ve asi enerjiyi çok sevdim.

-159730-1

Eğer uç noktalardaki tasarımlar size göre değilse, klasik postallarla bu trendi yakalayıp stilinize harmanlayabilirsiniz. Ancak postal botların, genelde diğerlerine nazaran gramaj olarak daha ağır olduğunu hatırlatmakta fayda var.

-166961-1

 

Son seçimim ise, belki de Chunky bot tanımına en çok uyan model oldu. Kalın ve kısa topuğu kaba yapısı ile bu trendi birebir uygulamak isterseniz tercihinizi bu modelden yana yapmanız en mantıklısı olacaktır.

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *