Bu Kıyafetleri Annem Seçti

05 Ara 2017

 

 

Hiç kuşkusuz hepimiz alışveriş yapıyoruz ve birilerinden mutlaka yardım alıyoruz. Bazen tercihlerimize başka gözle bakabilmesi bize yardımcı oluyor. Özellikle karar vermekte zorlananlar için birilerinin yardımı oldukça önemli.

Fakat ben çok kolay karar verenlerdenim. Çabuk alışveriş yapar ve alacağımı anında alırım. Yine de zaman zaman ailemin devreye girdiği yani yardımcı olduğu olur. Bu durumlarda özellikle annemden destek alırım.

Başkasının gözü size ayna olabiliyor. Bu yazmakta olduğum alışverişimde annemden destek aldım. Benim tercihlerimi sağda, annemin tercihlerini solda görebilirsiniz. Bakalım annemle ne kadar anlaşabilmiş ve uyum sağlayabilmişiz?

Sol tarafta yakası fiyonklu olan annemin tercihiydi. Sağ tarafta olan fermuarlı model benim seçimimdi. Annem fiyonklu modeli yaka detayından dolayı önerirken, benim seçtiğim modelin hem klasik, hem spor havası var. Fakat daha önemli bir özelliği var ki; beni hayran bıraktı. Model iki parçalı olarak tasarlanmış. Hem yelek, hem üstü ceket havasında olan tasarım iki parça şeklinde bir kaban. Fonksiyonlu olan tasarımları severim.

 

Kabanın altına bir bota ihtiyacım var. Sol tarafta deri olan botu annem beğendi ve benim de hoşuma gitti. Fakat süet ayakkabı giymeyi çok severim. Sağ taraftaki süet ayakkabıyı da ben seçtim. İkisi arasında seçim yaparken diğer ev halkından da destek aldık. Ama alışverişin sonunda sol tarafta deri modelli tasarımı tercih ettim. Yani annemin seçimini…

Sol taraftaki mor renk şişme mont annemin seçimi. Ankara’nın karakışında bu tür montlara çok ihtiyaç oluyor. Mor rengi de çok severim. Fakat bir tane şişme montum var ve acil olarak ihtiyacım olan mevsimlik bir yağmurluk. Kış bitimine de hazırlık yapmalıyım diyerek; ben, sağ taraftaki mevsimlik modeli tercih ettim.

Sol taraftaki kar botunu annem, sağ tarafta yer alan yağmur botunu ben seçtim. İkisi arasında çok kararsız kaldım. Ancak ikisine de ihtiyacım var. Özellikle çetin kış günlerinde kar botu tam bir kurtarıcı parçaların başında geliyor. Tabanı kayma yapmadığı gibi sıcacık tutuyor. Yağmur botuna ise, mevsim geçişlerinde çok ihtiyaç duyuyorum.

 

Ceket giymeyi çok seviyorum. Pardösü, kap gibi kıyafetlerden daha çok ceket tercihim oluyor. Sol tarafta desenli ve klasik seçim annemin oldu. Sağ tarafta kot ceket benim tercihimdi. Elbette kot olanı aldım. Çünkü senede birkaç kez giyeceğim bir parçayı dolabımda bekletmeyi sevmiyorum. Günlük yaşamım spor ve klasik parçalardan olduğundan dolayı kot ceketi birçok tasarımla kombinleyebiliyorum.

 

Kot ceketimin içerisine pamuklu gömlek seçimine sıra gelince, annem sol tarafta beyaz ve lale nakışlı modeli tercih etti. Benim seçimim leylak renkli ve arkası nakışlı olan tasarımdan yana oldu. Beyazı çok sevsem de leylak renkliyi seçtim. Çünkü beyaz gömleğim var.

 

Sol tarafta annemin seçtiği eşofman takımı varken sağ tarafta benim seçtiğim tasarım yer alıyor. Evde ya da akşamları ablamlara giderken genellikle eşofman tarzı kıyafetler seçiyorum. Fakat çok ev havası olmasından da hoşlanmıyorum. O yüzden bu ikisi arasında en çok kıyafet havası veren etekli takım oldu ve annemin gözünden tercihimi yaptım.

 

Salopet giymeyi çok severim. Sol taraftaki annemin seçimi oldu ve gerçekten tarzıma uygun bir seçimdi. Fakat ben biraz daha farklı bir şey arıyordum ki, karşıma sağ taraftaki model çıktı. Ve işte bu dedim. Yan detayları çok tarz duruyor.

Mor renk gerçekten benim için büyük bir tutkudur. Kendimi bütünleştirdiğim bir renktir. Benim için bir renkten daha fazlasıdır. Sol tarafta annemin seçimi olan mor abiye oldukça şık bir tasarım. Sağ tarafta siyah renkte bir elbise yer alıyor. Bir düğün için seçim yaptık. Elbette alışverişimi kendi seçimimden yana kullandım. Kendi nişanımda kullanacağım bir dantel elbiseyi başka yerde tercih etmek istemiyorum. İster bir akşam yemeği, ister bir davette yer almış olayım. Tercihim her zaman daha sade tasarımlardan yanadır.

Son alışverişimi kloş etekten yana kullandım ve annemin seçimine kulak verdim. Düz kloş eteğin yeterince var dedi. Ben de onun gözüyle bakarak sol tarafta yer alan camel renkli, kuş gözü detaylı tasarımı tercih ettim.

Ailemle ve annemle alışveriş yapmamın en büyük keyfi, tek başıma alışveriş yaparken bazı eksiklerimi göremiyor olmamdı. Zaten benim tarzımı bildikleri için fazla zıt modelleri önüme sunmadılar. Böylece ihtiyaçlarımı hoş bir seçimle gerçekleştirdim. Ya siz alışverişlerinizde kimlerden destek alırsınız?

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir