Bütün Kadınların Baş Düşmanı: Kırışıklıklar

19 Kas 2015

Bütün kadınlar olarak en büyük güzellik korkularımızdan birisi kırışıklıklar. İtiraf etmeliyim ki henüz 21 yaşında olmama rağmen bazen aynaya baktığımda mimik çizgilerimin daha şimdiden belirginleşmiş olması beni oldukça strese sokuyor. Bazen bu yüzden mimiklerimi kısıtlamaya çalışırken buluyorum kendimi. Peki; özellikle yirmili yaşların ortası ve otuzların başlangıcında karşımıza dikilen bu baş düşmanla nasıl savaşmalı, neler yapmalı?Bütün Kadınların Baş Düşmanı: Kırışıklıklar

Artık iyice başını alıp gitmiş olan kozmetik sektöründe on liradan binlerce liraya yükselen birçok farklı cilt bakım ürünü bulmak mümkün. Bu yüzden artık bakımlı olmak lüks değil, zaruri ihtiyaçlarımızdan birisi haline geldi. Ürün denizinde kaybolmamak adına size naçizane önerim; ihtiyacınız olan ürün grubunda bütçenize uygun olan ürünü önce internetten araştırıp artıları ve eksilerine bakmanız. Ve alışverişe giderken de aklınızda belli bir ürün bulundurmanız. Bunu söylemek beni çok üzse de kozmetik mağazalarında çalışan görevlerinin büyük bir kısmının satma odaklı politikalarından dolayı, tatlı sözlere ve güler yüze kanıp çöpe gidecek ürünlere para savurmayın. Bu kısa öneriden sonra asıl konumuza dönebiliriz.

nemlendirici

Aslında bunun için birçok basit yöntem var. Bunların en önemlisi; cildi sürekli olarak nemli tutmak. Tıpkı vücudumuz gibi cildimizin de “sulanmaya” ihtiyacı var. Nemlendirici konusunda en çok hataya düşen cilt tipi ise yağlı ciltler. Genelde, cildimiz zaten yağlı nemlendiriciye gerek yok gibi bir yanılgıya düşsek de tıpkı kuru ciltli insanlar gibi bizim de neme ihtiyacımız var. Nemlendirme dediğimiz zaman akla önce kremler geliyor olsa da aslında hiçbir nemlendirici suyun yerini tutmuyor. Bu yüzden bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

anti aging krem

İkinci önemli adım; içerisinde kolajen olan ürünleri cilt bakımı  rutinine eklemek. Cildin elastikiyetini artıran ve dengeleyen bu ürünler kırışıklarla savaşta en büyük yardımcılarımızdan.

kırışıklık önleyici

Sonuncu adım ise; kilomuzu sabit tutmak. Tıpkı suda kaldığımızda kırışan ellerimiz gibi, kilo kaybı da alnımızda cildimizi deforme ediyor. Bu yüzden çok uç noktalarda kilo değişiklikleri kırışıklıkların daha belirgin ve kalıcı olmasına neden olabiliyor.

Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir