Büyük Bedende Aker Farkı

28 Eki 2014

Herkese merhaba, sağlık sorunlarından dolayı yazı yazmaya o kadar uzun zamandır ara verdim ki, madamkisot.com’da da sadece zamanlanmış gönderileri girebildim. Geçen hafta yaptığım bir alışverişimden sonra da kesinlikle bu konu hakkında yazarak başlamalıyım dedim kendi kendime.

Bir çok tesettür markasının büyük beden tasarımları mevcut ancak çoğu 40 yaş ve üzerine yönelik, eğer benim gibi 20lerinizde ve büyük bedenseniz tesettürlü olmasanız da giyecek adam gibi bir şey bulmak çok zor bir hal alıyor ne yazık ki Türkiye’de. Benim Aker’in büyük beden kıyafetleri ile tanışmam geçen kış sezonuna dayanıyor annem için pardesü bakmaya çıktığımızda o değil ben eve elimde poşetle döndüm. Bütün sezon boyunca aradığım siyah, düz, uzun ve hafif palto sezon sonu indirimlerinde 400’den 110 liraya düşmüş bir halde beni bekliyordu adeta!

2014-10-24_21h57_15

 

O günden beri de büyük beden şık bir parçaya ihtiyaç duyduğumda uğradığım ilk beş yerden birisi Aker oldu.  Geçen hafta da trençkot için girip yukarıdaki kullanışlı ceketle çıktım mağazadan.  Ceketin bir de canlı mı canlı bir pembesi var o da indirimde takip edilecekler listemde.  Bu sezon bir çok güzel parça var koleksiyonlarında işte benim seçtiklerimden birkaçı;

2014-10-24_23h29_08

Bu kış renkleri ve çiçekleri en çok kucakladığımız kış, podyumlarda her yer çiçek açmıştı hatırlarsanız. Bu tunik her ne kadar ömürlük bir klasik olmasa da fazlalıklarımıza rağmen modayı yakalamamız için bir fırsat bizim için.

2014-10-24_23h29_30

 

Kareler ve çizgiler de yine sezon trendlerinden, insanı okul yıllarına götüren bir havası var. Ben renk seçimlerini ve oranlarını çok beğendim, beğenmediğim yanı ise karelerin büyük beden hanımlar için fazla büyük olması bence biraz daha küçük olmalıydı, ancak eğer üst bedeniniz ince bacaklarınız kalınsa vücut şekliniz bu modeli kaldıracaktır.

2014-10-24_23h29_48

 

Bu palto içinse fazla söyleyecek sözüm yok, hangimizin gardırobunda klasik bir paltoya ayıracak askısı yok ki?

2014-10-24_23h30_13

 

Bu çelik dokuma trençkota övgüden çok eleştri ve öneri için yer verdim. Evet kalitesi kesinlikle kendini belli ediyor ve birçok kişinin ihtiyacını karşılayacak şık bir kap ancak birçok büyük beden ürün satan firma gibi Aker’de de doğru düzgün bir tane bile trençkot yoktu. Yani modeli bu kadar belli ve kült olan bir modele neden yer verilmemiş anlamak mümkün değil ne yazık ki…  Son olarak yazıyı bir kombinle noktalıyorum;

2014-10-24_23h23_29

Tesettürlü tesettürsüz bütün hanımların kullanabileceği bir kombin yaptım, ben bu uzun ceketi görmemiştim görsem hayatta denemeden çıkmazdım ya kısmet değilmiş demek ki, evet belki basite kaçılmış bir kombin ama böyle bir kombin bazen can simidimiz olabilir.

Ceket ve pantolon: Aker

Eşarp: Givenchy

Ayakkabı: Steve Madden

Çanta: BCBGMaxAzria

Umarım yazıyı beğenmişsinizdir, uzun bir aradan sonra klavye başında olmak çok güzeldi kendinize iyi bakın, madamkisot.com a da diğer yazılar için uğramayı unutmayın 🙂

xoxo, madam kişot

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir