Büyük Markalardan Yeni Sezon Tüyoları

10 Eyl 2016

 

Moda sektörüne bütünüyle yön veren, köklü ve başarılı geçmişi ile ün kazanan büyük markalardan, bu sonbahar-kış sezonuna ait en yeni kreasyonlarını mercek altına aldım. 3 büyükler diyebileceğimiz Armani, Dolce and Gabbana ve Valentino markalarının yeni sezon tasarımlarını yakından inceledim.  İşte büyük markalardan yeni sezon tüyoları…

Armani

armani 4

Armani 2016-2017 sonbahar kış koleksiyonu hazır giyim defilesini geçtiğimiz ay Roma’da gerçekleştirdi. Koleksiyonda modern ve şehirli kadının rahat ancak bir o kadar formal görünebileceği parçalar öne çıktı. Özellikle siyah ile beyazın hakim olduğu koleksiyonda, geometrik formda desenler ile çarpıcılık sağlanmışken, geometrik formun kazandırdığı spor hava da parçaların ruhuna yansıyor.

armani 7

İşte karşınızda modern şalvar… Şehirli kadına normalde uymayacağını düşünebildiğimiz şalvar kesim pantolonlar, Armani kesimi ve saten-ipek karışımı dolgun kumaşlar sayesinde klasik şalvarın mistik havasını kesip atmış. Modern kesim ve desene sahip ceketler ile kombinlenerek, takım elbise havasına bambaşka bir tarz katmış. Oldukça rahat, feminen, formal ve bir o kadar da spor uyarlanabilecek özellikteki parçalar, Armani’nin en dikkat çekici parçaları arasında yer aldı.

armani 8

Şehirli kadının, Armani etiketi altındaki abiyesi de oldukça modern olmalı. Bu yüzden kazayağı ile bezenmiş abiye elbise, klasik abiyelerden oldukça farklı görünüyor. Abiye tarzından oldukça uzak olan bu elbiseler, abiyeler kadar dikkat çekmeyi ve özel günlerde tercih edilmeyi becerirken, abiye elbiselerdeki alışılmış kesimlerin ve buram buram bağıran feminenliğin uzağında yer alıyor.

Dolce and Gabbana

Dolce and Gabbana, yeni sezon kreasyonunda klasik batı kültürünün kökeninden ilham almışa benziyor. Dönemsel kıyafetlerin modernize edilmiş versiyonları ve bol işlemeler sayesinde, bambaşka bir hava estirmeyi başarmış.

dolce and gabbana alta

Kırmızı, siyah ve altın renginin hakim olduğu parçalar, siyahın asaletini, kırmızının feminen ruhunu, altın renginin şaşasını yansıtıyor. Özellikle ayak bileğine kadar uzanan paltolar 2016-2017 Sonbahar-Kış sezonunun en gözde trendleri arasında yer alıyor.

Valentino

valentino 2

Biraz geleneksel, biraz modern karışımı oluşturduğu yeni sezon kreasyonunda, takım elbise bütünlüğünden faydalanan marka, tasarımlarında daha çok etek-bluz takımlarına yönelmiş. Crop tarz denilen normalden daha kısa üst giyiminin boy uzatma avantajıyla, hem takım kumaş bütünlüğünün vereceği boğukluğu, hem de desenli takım elbisenin dezavantajı olan kalabalık görüntüyü engellemiş.

valentino 3

Bu sezon Valentino geleneksel tarzına tam boy paltoları ekleyerek modern tarz ile harmanlamış.  Tasarımlarında yaka kısmındaki kıvrımlı detaylar görünümü biraz daha barok tarzına dönüştürse de, bol ve minimal kesimli elbiseleri ve yine barok-geleneksel tarzlı desenleri ile Valentino kadını bu yıl soylu bir asilzade görünümüne kavuşuyor.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir