Çabuk Hazırlanmanın Püf Noktaları

22 Haz 2016

 

Siz de uzun uzun ne giymeliyim diye düşünüp evden bir türlü çıkamayanlardan mısınız? Acil durumlarda veya sürpriz davetler ortaya çıktığında kararsızlıkta tavan yapıp, giy- çıkar denemeleri yüzünden harap bitap olup, sonunda hiç de içinize sinmeyen bir kombinle çıkmaķ zorunda kaldınız mı? Bu durumu yaşamayan yoktur. Özellikle de detaycıysanız, mükemmeliyetçi bir yapınız varsa ve şıklığınıza her daim önem veren biriyseniz bu senaryoyu sık sık yaşarsınız. Peki bu durumdan kurtulmak için, çabuk hazırlanmak ve şık seçimleri şipşak yapabilmek için neler yapmak gerekir?

1. Gardrobunuzu düzenli tutmaya özen gösterin.

Çabuk Hazırlanmanın Püf Noktaları 1

Gardırobunuzu her daim düzenli kullanmayı alışkanlık haline getirdiğiniz müddetçe aradığınızı çabuk bulacak ve gözünüzü gardırobunuzda gezdirdiğinizde seçeneklerinizi daha rahat görüp daha çabuk ne giyeceğinize karar verebileceksiniz. Hatta gardırobunuzun düzenini, pantolonlar, tunikler, elbiseler, eşarplar vs. olarak ayırdığınızda ve basic renkleri ayrı ve bir arada tuttuğunuzda işiniz daha da kolaylaşacaktır.

2. Çabuk hazırlanmanız gereken durumlarda tek parça kıyafet tercih edin.

Çabuk Hazırlanmanın Püf Noktaları 4

Elbiseyi incelemek ve sipariş vermek için görselin üzerine tıklayın.

Vaktiniz az. Bu durumda detaylı kombin seçenekleri ile uğraşmanız pek de akıllıca olmayacaktır. Elbise, şal ve ayakkabıdan oluşan 3 parçalık kombini birleştirmek daha kolayken; etek, gömlek, yelek, ayakkabı, şal, çanta ile uğraşmak oldukça zor gelebilir. Böyle durumlar için gösterişli veya gerçekten göz alıcı detaylara sahip bir elbiseyi gardrobunuzda bulundurmanız çok iyi olur. Veya aynı şekilde bir tunik…

3. Kıyafetlerinizi ütülü saklayın.

Acele zamanda yapılan ütü bile bazen hayal kırıklığına sebep olabilecek kadar kötü olabiliyor. Ütüsüz olduğu için tercih etmek istemeyeceğiniz parçalar yüzünden yanlış seçeneklere yönelebilirsiniz.

Çabuk Hazırlanmanın Püf Noktaları 3

4.Riskli renklerden ve desenlerden kaçının.

Ara tonda bulunan renkler, aynı tonda bir başka parça ile kombinlenemediğinde renk curcunasına dönüşebilir. Halbuki basic renklerin arasına bir adet renkli parça kullanmak yetecektir. Bu yüzden basic renkler ve basic kıyafetler her zaman hayat kurtarır.

Gardrobunuzda mutlaka olması gereken renkler siyah ve beyaz renklerdir. Bir de genel olarak kıyafetlerinizde hangi rengi daha çok kullanmayı seviyorsanız o renk basic kıyafetler bulunmalıdır. Örneğin kimisi griyi daha çok kullanırken kimisi için kahverengi olmazsa olmazdır. Bu şekilde rahatça basic renk skalanızı da oluşturabilirsiniz.

Çabuk Hazırlanmanın Püf Noktaları 2

5. Makyajınızı oldukça minimal tutun.

SAMSUNG CSC

Yüzünüzde kusurlu bulduğunuz gerekli bölgelere teninizle uyumlu bir kapatıcı, sizi canlı gösterecek hafif ve doğal tonlarda bir allık ve gözlerinizi yorgun ve ifadesiz görünümden kurtaracak bir rimel ile her türlü kombin tarzına ve her yere uygun minimal bir makyaj elde etmiş olacaksınız.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir