Çanta İçinde Düzen Nasıl Sağlanır?

04 Ara 2017

 

 

Öğrenci, anne, iş kadını… Biz kadınların her daim çantaları kalabalık. Siz de çantanızdaki dağınıklıktan şikâyetçi iseniz ve aradığınızı bulamamaktan yakınıyorsanız, çanta tertibi için güzel önerilerim olacak!

canta-duzeni-nasil-saglanir

Küçük bir not defteri, kalem, el ve dudak kremi, mini parfüm, sakız, ağrı kesici, gözlük-ıslak-kuru mendil, yara bandı, su, USB, diş fırçası ve macunu, şarj cihazı, telefon, anahtar, cüzdan gibi gereçler kadınların çantalarını dolduran başlıca ihtiyaçları arasında yer alıyor. Bunlara ilave çikolata, tuzlu bir bisküvi ve kolonya gibi malzemeleri taşıyanların sayısı da oldukça fazla. Tabi öğrenci olanların, çalışan kadınların ve annelerin bu listeye kendi durumlarına göre ekleyecekleri onlarca ekstra malzemesi daha var.canta-duzeni-nasil-saglanir

Bu kadar ihtiyacı omuz veya sırtta taşıdığımız çantaya nasıl yerleştirmeliyiz ki elimizi attığımızda hemen aradığımızı bulabilelim?

canta-duzeni-nasil-saglanir
İlk önerim,  online alışveriş sitelerinde sıkça rastladığım ve çok uygun fiyata satılan çanta düzenleyiciler. Her türlü çanta modeline uygun şekilde satılan bu düzenleyiciler ile çantanızın hem temiz ve tertipli olmasını, hem de her şeye kolayca ulaşabilmeyi sağlamış olursunuz. Özellikle sıvı dökülmesini, telefonların çizilmesini ve kabloların hemen deforme olmasını engellemiş olacaksınız.

canta-duzeni-nasil-saglanir
Diğer önerim ise fazladan elinizde bulunan bir gözlük kabına şarj aleti, USB, kulaklık gibi malzemeleri, bir diğer kaba ise sakız, yara bandı, ilaç, fırça gibi ihtiyaçları koymanız. Kalemi not defterinize bir lastik ile tutturmanız veya hamur yapışkanlar ile yapıştırmanız da çantanın derinliklerinde kalem aramamanızı sağlayacaktır. Anahtarlarınızı da ağırlık etmemesi için tek anahtarlığa takıp, baş kısımlarını oje ile renklendirerek ayırt edebilirsiniz.

canta-duzeni-nasil-saglanir

Çantanızı kısa süreliğine dışarı çıkışlarınızda, markete veya yürüyüşe giderken bu denli doldurmanıza gerek duymayacağınızdan ayrı bir düzenleyici hazırlayıp gerek duyduğunuzda çantanıza eklemenizde veya aracınızda bulundurmanızda fayda var. Bunun için de çok dikiş bilgisi gerektirmeyen, kolay kesilip şekil verilebilen, aynı zamanda yıkanabilen keçe bir kumaş temin edip düzenleyici haline getirebilirsiniz. Yoğun şehir hayatındaki koşuşturma içinde bu küçük tüyolar ile sağladığınız düzen hayatınızı kolaylaştırırken farkında olmadan sizi iyi hissettirecektir.

Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir