Çin Büfe'de Fantastik Bir Öğle Yemeği

31 May 2016

 

Merhaba sevgili tesetturgiyim.com takipçileri!

Güzel ve güneşli bir yaz gününde yolunuz İstanbul Taksim’e düşerse size harika bir mekan önerimiz var!

Şayet bir gün ruhunuz öğrencilik günlerinde olduğu gibi özgürce yürüyüş yapmak istiyor, çeşitli kültürden renkleri ve mekanları bir arada görmek istiyor ve İstanbul dışına çıkamıyorsanız, sıkı durun size harika bir önerimiz var: İstiklal caddesi!  Eski İstanbul’lular İstiklal caddesine gidiyorum demek yerine “Pera’ya çıkmak” tabirini kullanır. İstiklal caddesi gerek sokak sanatçıları gerek bienal ve sergileri gerek pasajları ve kiliseleriyle kendine özgü havası olan hem mimari hem de sanatsal bakımdan bir süreliğine sizi Anadolu’nun dışına çekebilecek fantastik bir yapıya sahip.  Roma’da Via del corso, Paris’te  Champs-Elysee, Barcelona’da La Rhambla gibi pek çok caddenin İstanbul’daki karşılığı İstiklal caddesi‘dir.

istiklal caddesi

istiklal caddesi

Efendim İstiklal caddesinin güzellikleri anlatmakla bitmez, bir gününüzü ayırıp pasajlarını, Galata Mevlevihanesi’ni, Galata Kulesi’ni, kiliselerini ve sanat galerilerini gezmenizi tavsiye ederiz. Bu gezinin sonunda karnınızın acıkma ihtimalinin yüksek olacağını düşünüyoruz. Yazının başında dediğimiz gibi İstiklal’e gittiğiniz gün ruhunuz özgürlüğü hissedip farklı kültürleri hissetmek gerekiyor. İstiklal caddesinin Avrupai atmosferine bir lahza ara verip sizi Uzak Doğu’nun esintilerini barındıran leziz bir mekana götürmek istiyoruz:

ÇİN BÜFE

cin-bufe-beyoglu-entrance-57fd1

Büfe dediğimize bakmayın! Menüsünde epey çeşit bulunan ve 2005 yılında kurulan bu restaurant, alkolsüz hizmet sunması ile sizi farklı Uzak Doğu lezzetlerini tatmaya davet ediyor! Balık ve tavuk gibi beyaz et çeşitlerinden kırmızı ete, sushi gibi spesiyallerden kızartılmış dondurmalara varan yemek çeşitleri mevcut. Fiyatları da ortalama bir ailenin bütçesini karşılayabilecek düzeyde diyor ve bizim tattığımız ve size şiddetle tavsiye ettiğimiz lezzetleri paylaşıyoruz…

Sarımsaklı Kuşkonmaz

sarımsaklı kuşkonmaz

Sebzeli Noodle

sebzeli noodle

Afiyet olsun!

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir