Cıvıl Cıvıl Yaz Kombinleri

08 Ağu 2017

 

Renklerle barışık, iç içe yaşayan ve her rengi kendine yakıştıran kadınlara oldum olası hayranımdır. Çocukken de nerede parlak, canlı renkli kıyafet görsem tuttururdum alın diye bizimkilere. Şimdi albüme baksanız üzerimde civciv sarısı, çimen yeşili takımlarla kadraja gülen bir Şeyma karşılar sizi.

Tabii çocukken renklerle iyi anlaşmak kolay! Önemli olan ilerleyen zamanlarda da bu istikrarı sürdürebilmek. Hani bazen sokakta ye da Instagram’da yetmiş-seksen yaşına gelmiş cıvıl cıvıl giyinmekten vazgeçmeyen kadınlar görürüz ya, işte bu kombinlerin ve yazının ilham kaynağı onlar!

Genelde bir rengi patlatırız kombinlerde. Ama modanın en güzel kısmı kuralsız olması değil mi? Renklerin bir arada ve zıtlıklarına rağmen ahenk içerisinde dans etmelerine izin verin. Renk çarkındaki zıt renkleri bir arada kullanarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra yavaş yavaş bu renklere üçüncü, dördüncü renkleri ekleyebilirsiniz. Yine bu diğer renkleri de renk çarkındaki diğer zıt renkler arasından seçebilirsiniz.

Bu sene gömlek elbiseler, tunikler çok rahat bir şekilde bulabileceğimiz parçalar arasında. Bu durumun tesettürlü kadınlar için oldukça büyük bir artı olduğuna inanıyorum. Her stile adapte edilebilen bu casual parçalar her gardıropta olması gereken demir başlardan.

Bu tarz casual parçalarda en beğendiğim şey oldukları kombinlerde tampon görevi üstlenmeleri. Diğer tüm parçalar çok canlı olsa da klasik bir gömlek tüm parçaları bir anda bir araya getirebilir. Siyah ve beyazdan sonra belki de en çok lacivert ve mavi tonlarına yakışıyor kırmızı. Marin havasındaki tasarımlarda da sıkça görürüz bu ikiliyi yan yana. Beyaz da eklenir bazen aralarına.

Bazen dört-beş rengi bir arada kullanmadan da oldukça renkli bir kombin elde edebiliriz. Kendiniz için kombin hazırlarken iki temel renk ve iki temel parça seçin. Diğer şeyleri bu iki renk skalası üzerine inşa edin. Mavinin yanına turuncu değil de daha farklı bir mavi tonu koyun mesela. 

Sarı, siyah ve beyaz renk kombinasyonları, benim favorilerim arasındadır. Nedendir bilmem, farklı bir enerji aşılıyor bu renkleri bir arada görmek.

Yine böyle renk sayısının az olduğu bir kombinde renkliliği bir sıfat olarak ele alabilirsiniz. Rengarenk değil de renkli bir kişilik gibi. Örneğin, farklı boyutlardaki puantiyeleri bir arada kullanabilirsiniz. Yine yakanıza konduracağınız kocaman bir fiyonk bir anda tüm havanızı değiştirecektir.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Yorumlar

  1. tülay çilek diyor ki: Ağustos 9, 2017 at 18:39:22

    nereden alabiliriz bu kombin parçalarını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir