Çocuklar Kendin Yap Projeleri

07 Haz 2016

Çocuklarımızın gelişimi ve aile içi iletişim için birlikte kaliteli vakit geçirmek gibisi yok. Çocuklarınızla birlikte hem eğlenceli vakit geçirmek hem de onların hayal dünyasını genişletmek için birbirinden renkli ve eğlenceli kendin yap projelerini sizler için derledim.

At

Özellikle erkek çocuğunuz varsa çubukdan bir at ile onun bütün hayal dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler biraz keçe, iğne, iplik, silikon yapıştırıcı, düğme, elyaf yada kullanmadığınız kumaş parçaları ve bir çubuk. Sonrasında biraz hayal gücü ve eğlenceli dakikalar sizinle.

Çadır

Çocuklarınızın kendilerine ait bir köşeleri olsun, ara sıra misafirlerini küçük kızıl derili çadırında ağırlasın istiyorsanız tahta çubuklar birkaç metre kumaş kendin yap projeniz için yeterli.
Kalemlik

Miniklerin hayal dünyasını geliştiren en güzel etkinlikler biri de resim yapmak. Konu resim olunca hayal dünyalarının sınırı zorlanırken boya kalemlerinin adeti artıyor tabi ki evde de onlarca şampuan kutusu olunca kalemlik yapmak hem zaruri bir ihtiyaç hemde eğlenceli bir etkinliğe dönüşüyor. Size düşen kendi kalemliğinizi kendin yap projeleri ile yapmak.

kelebek

Biten tuvalet kağıdı rulolarınızın gösterişli bir kelebeğe dönüşeceğini söyleseler eminim gülerdiniz. Ama biraz boya, karton, kurdela ve birkaç oynayan göz ile birbirinden  güzel kelebekler elde edebilir, odanızı zahmetsiz ve masrafsız aksesuarlar ile renklendirebilirsiniz.
minion

Çocukların sevgilisi minionlar ne kadar da şirinler öyle değil mi? Lisanslı olmasa da etraftan topladığınız taşları boyayarak rengarenk çeşit çeşit minion koleksiyonu yapabilirsiniz.

Uçak

İşte mandal ve çubuklar ile yapabileceğiniz çok şık bir uçak. Güzel yavrunuzun gönlünü fethetmek için oldukça başarılı masrafsız bir seçim. Sizlerde çocuklarınızı pahalı oyuncaklara boğmak yerine, el emeğiyle birlikte hazırlayacağınız oyuncakları ile hem iç dünyalarını hem de gönüllerini fethedebilirsiniz. Haydi kolay gelsin 😉

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir