Çocuklar için Seyahat Aktiviteleri

27 Tem 2017

 

Eski günlerdeki gibi harita alıp rotanızı belirlediniz ve uzun sürecek bir araba yolculuğu planlıyorsunuz ya da saatlerce sürecek bir uçuş sizi bekliyor. İki ihtimalde de işin içine yerinde duramayan ve her şeyden çok çabuk sıkılan çocuklar girdiğinde keyfin arka planında tehlike çanları da çalıyor demektir. Evde sayısız oyuncağa, park yürüyüşlerine rağmen sıkıntıdan ne yapacağını şaşıran çocukları uzun süreli yolculuklarda oyalamak başlı başına düşünülmesi gereken bir konu olduğundan sizler için bazı yolculuk aktiviteleri derledik.

Eğitici oyuncak kategorisinin en eğlenceli ve zamansız elemanı olan lego, yolda da kurtarıcınız olabilir. Misafirliğe giderken de kullanabileceğiniz lego kutusu için ihtiyacınız olan yanınıza alacağınız parçaları içine alacak büyüklükte kapaklı kutu, lego tabanı ve yapıştırıcı. Lego tabanını sıcak silikon gibi sağlam bir yapıştırıcıyla kutuya yerleştirdikten sonra, seçtiğiniz parçaları kutunun içine ekleyip çantanıza koyabilirsiniz. Her çocuk için ayrı ayrı lego kutusu yapabilir ya da seyahat boyunca sıkılmadan oynaması için birkaç tane lego kutusu hazırlayabilirsiniz.

Kocaman anne çantasının içinde boyama kitabı ve boya aramak yerine DVD kutusu gibi muhtemelen evinizde bulunan kutuları değerlendirerek seyahat boy resim kiti hazırlayabilirsiniz. Kutunun içine sığacak büyüklükte kestiğiniz resimlerin yanı sıra küçük sanatçınızın hayal gücünü kullanabilmesi için düz kağıtlar da ekleyebilirsiniz. Yazıcıdan öğrenmesini istediğiniz hayvan, sayı, harf, eşya gibi şeylerin resimlerini çıkarıp kendi boyama kitabınızı oluşturabilirsiniz.

Boyanan parmaklarla uğraşmak istemiyorsanız kilitli poşet içine parmak boya ya da guaj boya sıkıp içi boya dolu poşeti yanınıza alabilirsiniz. Yolda kucağına tepsi koyup boya dolu poşeti açmadan üstünden parmak boya yapmayı gösterebilirsiniz. Kilitli poşette parmak boya yaparken boyamaya başlamadan önce içine düz kağıt ekleyerek renklerin opaklığını arttırabilir, aynı zamanda yazı tahtası gibi kullanabilirsiniz. Poşeti kapatmadan önce içindeki havanın tamamını almanız patlama riskini ortadan kaldıracaktır. Poşeti yapıştırıcıyla açılamayacak hale getirebilirsiniz.

Son olarak sevdiği atıştırmalıkları ödül olarak küçük kaplarda yanınıza alabilirsiniz. Paketin tamamını yemek yerine o anda dikkatini dağıtacak kadar yedikten sonra ne kadar kaldı sorusunun bin bir farklı versiyonunu sıralamaya geri dönebilir.

Tatil için önerilerimize “Gezi Rehberi“nden ulaşabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir