Çocuklarımıza kıyafet seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

09 Nis 2020

Günümüzde ebeveynler çocuklarının giyimine oldukça önem gösteriyor. Gelişen hızlı moda ve seçenekler anne babalar için fazlaca alternatif sunuyor. Peki bu kadar çeşitli ürünler arasından çocuklarımız için hangi ürünleri tercih etmemiz daha doğru olur, gelin birlikte inceleyelim.

  • Her şeyden önce kumaş kalitesi birinci öncelik olmalı. Pamuklu ve doğal kumaş iyi bir tercihtir.
  • İç giyim, tulum ve özellikle tenle temas eden ürün kumaşları pamuklu olmalı.
  • Vücudu saran kıyafetler çocukların özellikle bebeklerin fiziksel gelişimlerine zarar verir. Daha bol kesim kıyafetlerin içinde hareketleri kısıtlanmadan rahatça oynayabilirler.
  • Bebek ve çok küçük yaşta olan çocukların birer küçük beyefendi ve hanımefendi gibi giyinmeleri için çok erken. Yaşına göre uyumlu ürünleri seçip çocukluklarını yaşamalarına fırsat vermek gerekir.
  • Ayakkabı seçimi çocuklar için önemli konulardan biri. Trend olan hızlı moda markalarının ayakkabı ürünleri yine çocukların ayak iskeletlerine ve dolaylı olarak yürümelerine zarar verebiliyor. Çok ayakkabı almak yerine sezon için kalite bir iki çift ayakkabı yeterli olacaktır.
[wa-wps]
Paylaş

Muhafazakar modanın en çok takip edilen isimlerinden biri olan Moda ve Stil Danışmanı Esra Seziş Kiğılı; Ölçülü giyim için pratik stil önerileri, moda trendleri ve doğru kombinler için tavsiyeleriyle Modanisa Dergi ve tesetturgiyim.com'da takipçileriyle buluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir