Daha trendy, daha modern: Monokrom

22 Ara 2017

 

Daha trendy, daha modern!

Güven dozu yüksek kombinler için doğru bir renk ve doğru kesimleri yan yana getirmemiz gerekir. Minimalist bir stilde ve çok daha fazlasına ihtiyaç duymadan bir şıklık yakalamak ise hepimizin hayali! Buna sahip olmak için düşündüğümüz gibi çok detaya değil, keskin seçimlere ve biraz da netliğe ihtiyacımız var. Bunun en iddialı uygulaması ise monokrom stillerle karşımıza çıkıyor. Tek renk olmasının avantajları kadar dezavantajları da bulunan bu stili uygulamak ise hiç kolay değil. Monokrom kombinlerin en güzel örneklerini moda haftalarında görmek mümkün. Siz de onlardan ilham alabilir, monokrom kombinlerinizi gün içine taşıyabilirsiniz.

Monokrom genellikle tek renk kombinleri, net ve keskin renk bloklarını anlatmak içi kullanılan bir terim. Minimal stilin önde gelen temsilcisi olmakla beraber, bir o kadar da zor olanlarından birisi. Ancak, bu tarzı günlük hayatımızda da sık sık kullandığımızı söylemek gerek. Örneğin, baştan aşağı giydiğimiz siyah kombinler monokromun en güzel örneklerinden biri.

Monokromu sadece siyah ile sınırlandırmamak gerekiyor. Farklı renk alternatifleriyle de oldukça şık kombinler oluşturmak mümkün. Örneğin, krem rengi bir maskülen takım, keskin ve şık bir alternatif olacaktır. Altına giyeceğiniz ten rengi bir stiletto ile zarif ama net bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Monokromu, casual kombinler içinde tercih etmek mümkün. Spor bir kazak ve uzun bir etek seçebilir, kombininizi deri bir ceketle renklendirebilirsiniz. Spor ayakkabılarınızla sade ama stil sahibi bir kombin oluşturabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Muhafazakar modanın en çok takip edilen isimlerinden biri olan Moda ve Stil Danışmanı Esra Seziş Kiğılı; Ölçülü giyim için pratik stil önerileri, moda trendleri ve doğru kombinler için tavsiyeleriyle Modanisa Dergi ve tesetturgiyim.com'da takipçileriyle buluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir