Daha Zayıf Görünmenizi Sağlayacak Öneriler

17 Kas 2014

Kendinizi iyi hissettiren parçalardan vazgeçmeden güzel bir görüntü yakalayıp, aynı zamanda şık olmak istiyorsanız, bu öneriler size yardımcı olabilir.

Zayıf görünmek ile ilgili  klişe cümleler; Enine çizgili  ve desenli kullanmamanız gerektiğidir.  İhtiyacınız olan bundan biraz fazlası… Altın değerindeki önerimizi ise sona saklayarak başlayalım…

İlk ve en önemli detay, dikişsiz iç çamaşırı kullanmak… Bu atlanılan bir konu olsa da, dış güzelliğin içten başladığını unutmamak gerekir. Kıyafetinizin özellikle sırt ve bacak bölümünde vücudu keserek kötü bir görüntüye sebep olan iç çamaşırlarından uzak durulmalı. Mümkünse üst için yarım atlet tarzı alt için ise boxer tarzı çamaşırlar tercih edilebilir, ya da balenli korse edinebilirsiniz. Günümüzde vücut tipine göre her model çamaşır bulmak mümkün.

Zannedildiği gibi bol giyinmek sizi zayıf göstermez… Yarasa kollu tunikten daha zarif gösteren modeller düz kesimli, fazla detaylı olmayan tunik modelleridir. Tercihen hafif V yakalı, uzun bir kolye ile tamamlanmış tunikler vücut hatlarınızı daha iyi kamufle eder, fazlalıklarınızı vurgulamaz.

tes1

Pantolon seçiminde ütü çizgili olanları tercih etmelisiniz. Bilekte biten  pantolonlar hem çok moda hem de sizi olduğunuzdan uzun ve fit gösterir. Bol paça pantolon tercihleriniz arasında yerini almalı. Ancak dar paça ve şalvar tarzı pantolondan uzak durmanızda fayda var. Dökümlü, ince kumaş ve düz bir kesime sahip olmasına dikkat edin. Beli çok düşük veya fazla yüksek olmamalı.

tes2

Uzun ya da kısa…Ceket seviyorsanız şanslısınız. Çünkü blazer ceketler sizi olduğunuzdan ince gösterir. Çift sıra düğmeli olanlardan uzak durun hatta düğmesiz olanları tercih edin. Hafif bele oturması önemli. Uzun bir ceket diz altı bir etekle, kısa ceket ise, düz kesim bir pantolon veya dizden yırtmaçlı asimetrik eteklerle güzel kombinasyonlar oluşturur. Ancak uzun etek kullanmak isteyen hanımlar kalem etek tercih edebilir. Sanıldığının aksine kalem etek gayet ince görünmenizi sağlar.

Hırka kullanmayı sevenlerden iseniz, uzun hırkalarında ince gösterdiğini ekleyelim. Ancak fazla detaylı, desenli olanlarının demode olduğunu, ve kilolu gösterdiğini unutmayın. İnce trikodan imal edilmiş hırkalar size çok yakışacak.

tes3

Bluz ve gömleklerde ceket gibi hafif bele oturan veya dökümlü kumaştan olanları sizin için ideal. Daha zayıf görünmek için temel prensip “detaysız” parçaları kullanmak olmalı. Bu kural bluz ve gömlek içinde geçerli. Kesimi mükemmel olan her parça, desenli olsa bile sizi olduğunuzdan kilolu göstermez. Daha zayıf görünmek için ise, desensiz mümkünse ipek gibi hafif kumaşlardan sade bluz ve gömlekler kullanın. Aksesuarlarınız olabildiğince renkli, detaylı ve gösterişli olabilir. Aşırı platformlu ayakkabılar, olduğunuzdan zayıf ve uzun görünmenizi sağlamaz. Aksine daha kaba bir görünüm yaratır.

Adsız

Altın değerindeki önerimize gelince…Kendine güvenen bir kadın kadar güzeli yoktur. Güvensizlik sizi  olduğunuzdan daha kilolu gösterir…

Hija‘dan sevgiler…

 

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir