Dantel Pantolonlar

16 Sep 2016

Bu yaz eteklerden çok pantolonların yazı oldu diyebiliriz. Hal böyleyken dantel pantolonlar da dikkatimizi çekmeyi başardı. Kış mevsiminde tercih etmekten çekindiğimiz triko pantolonların orjinal havasını, yaz mevsiminde dantel pantolonlarda bulduk. Dantelin vintage tarzı, bol kesim astarlı pantolonlarla buluştuğunda oldukça güzel bir bütün ortaya çıkarıyor. Sadece yazın değil, hafif serin esintilerin hakim olduğu sonbaharın başlangıcı olan şu günlerde de rahatlıkla tercih edebiliriz.

Danteli birçok pantolon kesiminde kullanabilmek mümkün. Sadece dantelin ihtiyacı olan dökümlü duruşu fazla bozmamak gerekiyor. Bu yüzden aşırı dar pantolon kesiminde genellikle dantel kullanılmıyor. Yine de kalem kesim, İspanyol kesim ve bol kesim dantel pantolonlar mevcut.

Dar kesim kalem pantolonları bir de dantel zarafetiyle birlikte düşünün. Kombinlenmesi oldukça kolay ve dantelin havasını bozmamak için basic tuniklerle kombin yapmak daha mantıklı. Boyunuzu uzun göstermesi bakımından pantolonunuzu bilek hizasında kısaltabilir ya da sadece astarını bilek hizasında kestirebilirsiniz. İsterseniz sandaletlerle isterseniz de sneaker ayakkabılarla kullanabilirsiniz, çünkü dantel her tarza ayak uydurabilen bir materyaldir.

Bol kesim dantel pantolonları kullanmanın riskli olduğu sanılıyor. Çünkü basen problemli Türk kadınlarının pek de tercih edemeyeceği kanısı mevcut. Halbuki dökümlü kumaş üzerine aynı renk tonunda dantel dikilmiş pantolonlar, düz ve bol kesim pantolondan daha geniş göstermiyor. Dikkat edilmesi gereken nokta, dantelin akıcı olması ve astar ile fazla renk farkının olmaması gerek.

dantel-pantolon--lacivert--luvice-207742-1

Luvice marka dantel pantolon için tıklayın.

Luvice marka dantel panço için tıklayın.

Her ne kadar beğenmiş olsanız da her yerde bulamayabilirsiniz. Ancak bahsettiğim tarzdaki modeller, Modanisa rahatlığı ve güvenilirliği ile de buluşmuş. İsterseniz takım halinde isterseniz de farklı kombinlerle kullanabilirsiniz.

dantel pantolonlar kombin

Fikir verebilmek amacıyla oluşturduğum bu kombin, dantel pantolonun iki farklı rengini içeriyor. Kombin oluştururken, renk kombinasyonuna dikkat etmeniz gerekir. Zira dantelin kendi dokusu ve deseni ile birlikte renk bütünsüzlüğü de eklenince oldukça uyumsuz ve karışık duracaktır. Bu yüzden ben her zaman dantel pantolonların düz renk tercih edilmesi ve hangi renk olursa olsun basic renklerle kombinlenmesi taraftarıyım. Basic renklerden kastettiğim siyah, ekru, beyaz, gri ve lacivert. Bu sayede kombininizi daha sade ve şık bir hale getirmiş olacaksınız.

Peki bu kombinde siz hangi renk dantel pantolonu tercih ederdiniz?

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *