Dantellerinizi Farklı Alanlarda Değerlendirmek İster misiniz?

08 Mar 2016

 

Geleneklerimize göre bir kız evlendiğinde bir sandık dolusu çeyizi de beraberinde götürür. Tabi sandığın içinde çokça dantel bulunur ve evde komidinin, sehpanın, buzdolabının üstüne serilir. Sevenleri olduğu gibi her yerde dantel görmekten sıkılanlar da var ve sayıları gün geçtikçe artıyor. Peki anne ve anneannelerimizin özenle hazırladığı çeyizi sermeyip ne yapacağız? El emeği göz nuru ürünleri sandıkta yıpranmaya mı bırakacağız? Tabiki hayır! Kıymetli dantellerimizi farklı alanlarda daha kullanışlı ve cazip hale getireceğiz. Sizin için biraz araştırma yaparak dantellerle hazırlanmış tasarımları derledim.

Düz bir bluz modeline dantel bir yaka ne kadar da yakışır!

Dantel yaka

Klasik saatlerden sıkıldınız mı? O halde hemen üstüne bir dantel geçirin, farkı göreceksiniz.

Dantel saat

Son zamanlarda dantel şemsiyeler oldukça popüler. Özellikle gelinlerin aklını başından alıyor. Siz de yuvarlak masa örtünüzden elegant bir şemsiye yapabilirsiniz.

Dantel semsiye

Kolalanmış kutulara isterseniz havlu koyun isterseniz gazete yerleştirin. İkisini de istemiyorsanız dekoratif olarak kullanın.

Dantel kutu

Özellikle yaz aylarında popüler olan dantel çantaya ne dersiniz?

Dantel canta

Çeyiziniz sayesinde avizeleriniz artık içinizi de aydınlatacak.

Dantel avize

Takı kullanmayı seviyor fakat aradığınızı bulamamaktan nefret mi ediyorsunuz? Bir çerçeve ve birkaç havlu kenarı sizi bu dertten kurtaracaktır.

Dantel takilik

Danteli çoğu yerde kullanıp da sıkılmayacağınızı söylesem ne düşünürsünüz?

Dantel obje

Gece eşinize romantik bir masa hazırlamak veya arkadaşlarınıza farklı bir sunum yapmak istiyorsanız bardaklarınızı dantelle süsleyebilirsiniz.

Dantel bardak susu

Nikâh törenlerinde ve özel davetlerde konuklara vereceğiniz hediyeleri şık bir keseyle sunmak sizin elinizde.

Dantel kese

Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir