Deri Parçalar Nasıl Kombinlenir?

03 Şub 2017

 

Hadi hep beraber bundan birkaç yıl öncesini düşünelim. Deri eteklerin, pantolonların bizlere neleri çağrıştırdığını anımsıyor musunuz? Biz kısmen hatırlıyoruz. Deri kıyafetler o zamanlar asi ruhları, sinirli tarzları çağrıştırıyordu. Zaten satıldıkları yerler de genelde alıcısının bileceği yerlerdi.

Peki şu son birkaç senede ne oldu? Sebebin ne olduğunu kimse tam olarak bilemiyor. Ancak sonuç hepimizin gözleri önünde. Deri artık o asi ve marjinal tavrından sıyrıldı. Birçok farklı stil ve tasarımla harmanlandı. Halkın arasına karıştı. Öyle ki her mağazada karşımıza çıkar oldu.

Artık sürekli olarak yeni dokular deneyip keşfediyoruz. Bazen bu adaptasyon süreci bizi biraz zorlayabiliyor. Örneğin, evet deri parçalar her yerde! Ama bunlara bir anda gardıroplarımızın içerisinde nasıl yer bulacağız? Deri parçaları neyle ve nasıl kullanacağız? Nelerden kaçınacağız? Eğer tüm bu sorular aklınızda uçuşuyorsa yazımıza biraz göz atmak isteyebilirsiniz.

Derinin kullanılması ve kombinlenmesi en zor olduğu parçaların başında pantolonlar geliyor. En başta çok rahat olmamaları birçoğumuzu ikinci kere düşünmeye itiyor zaten. Sonrasında da ne ile kullanacağımızla ilgili sorular üşüşüyor aklımıza. Aslında deri pantolonlar göründükleri kadar korkutucu değiller.

Genelde deri pantolon rock konserlerindeki insanları hatırlatıyor. Ama biz tam tersi bir tarzı da yakalamanızın mümkün olduğunu göstermek istedik. Deri pantolonunuzu şık bir bluz ve stilettolarla kombinleyin. Büyük çantalar yerine küçük clutchlar tercih edin. Tek bir renk üzerinde odaklanmak yerine rengin tonlarını kullanabilirsiniz. 

Deri parçaları kullanırken onları farklı dokularla zenginleştirin. Kullandığınız doku sayısı arttıkça derinin o sert havası da yumuşayacaktır. Renkli parçaları bir arada kullanın. Böylece daha eğlenceli bir tarz ortaya çıkmış olacak. Özellikle kabarık tül etekler, triko kalem etekler, plise metalik etekler. Tüm bunlar ilk başta deri ile zıt gibi duran ancak bir araya geldiğinde inanılmaz bir harmoni yakalayabilecek parçalar.

Eğer daha günlük ve enerjik bir kombin yapmak istiyorsanız ayakkabı tercihinizi babet, bot, spor ayakkabı ve benzeri şeylerden yana kullanın. Zıt dokuların yanında zıt renklere de yer vermeye çalışın. 

Eğer tüm ipuçlarına rağmen deri parçaları kullanmakta çekinceleriniz varsa, tercihiniz klasik bir şeyden yana kullanın. Yapabileceğiniz en basit kombinlerden birisi hemen hemen yukarıdaki şekilde olacaktır. Kloş deri etekler her yerde kolayca bulunabilecek parçalar. Balıkçı yaka bir kazakla ya da düz bir tişört ile kombinleyin.

Klasik bir çift bot tercih edin. Görünümünüze biraz enerji katmak için renkli bir çanta tercih edin. Kombininizi aksesuarlarla zenginleştirin. Çoklu bileklikler ve birden fazla yüzük en uygun tercihler olacaktır.

Hangi tarza ve zevke sahip olursanız olun, derinin keyfini çıkartın!

Tesettür giyim deri parçalar için tıklayın.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir