Desenli Etek Kombinleri

01 Ağu 2017

Benim desenli kumaşlara olan sevgim ortaokul yıllarındaki baskılı tişört sevdama kadar dayanıyor. Ta o zamanlardan gözüm baskılara, sevdiğim şeylerin kumaşlarla harmanlanmasına aşina olmaya başlamıştı. Hele ki yazlık desenler ve karakterler varsa bir kumaşın üzerinde benim için tadından yenmez.

Zerre dikiş bilmememe ve terziye gitmekten nefret etmeme rağmen desenine vurulup aldığım kumaşlar evin derin, ıssız köşelerinde beni bekler durur. Bu sene Dolce&Gabanna’nın başını çektiği desenli kumaş trendine alışmak benim için hiç zor olmadı yani. Hatta koleksiyonu ilk gördüğüm zaman içimde kelebekler uçuştu desem abartmış olmam.

Benim aşığı olduğum bu trendlerin en çok kullanıldığı, bana göre de en kolay kullanıldığı parça, etekler. Birçok farklı desende eteklere denk gelince en sevdiklerim ile size bir şeyler hazırlamak istedim. Madem bu işin başında Dolce & Gabana var dedim, açılışı da onlardan bir parça ile yapayım. İri güller, limon çiçekleri, sıcak kasabaları anımsatan sarı çiçekler ve mavi beyaz çinileri anımsatan desenler… Dolce & Gabanna’nın bu seneki koleksiyonundan aklıma kazınanlar…

Ben renkli giyinmeyi sevdiğim için tek bir parçayı patlatmak kadar birçok farklı rengi birbirine katmayı da seviyorum. Bu yüzden bu kombinde renkli ve desenli etekle beraber yine çok canlı renkte bir çantayı tercih ettim. Eğer siz daha sade renkleri seviyorsanız desenli parçanın içerisinden bir renk seçebilirsiniz.  Ya da siyah ve beyaz gibi kurtarıcı renkleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz büyük desenler bazen göz korkutabiliyor. Ama aslında o kadar da büyütülecek bir durum yok. Bence bu tarz parçalarda renk uyumunun yanında stil uyumuna da dikkat edilmesi lazım. Yoksa tek bir güzel parça bulup sırf onu giyebilmek için birbiriyle alakasız parçaları bir araya getirmişsiniz gibi durabiliyor. Biliyorsunuz 3D baskılar bu sene çok revaçta. Nevresim takımlarından tutun da çantalara kadar kumaşın kullanıldığı her şeyde karşımıza çıkıyorlar.

Kombindeki etek de 3D baskının güzel bir örneği. Bu baskılar genelde daha eğlenceli oluyor. Bu yüzden kolaylıkla blazer ve güzel bir gömlekle işe giyilebileceği gibi tişört ve spor bluzlarla beraber günlük olarak da tercih edilebilirler.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir