Dolce&Gabbana 2017 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

01 Mar 2017

 

Yakından takip ettiğimiz dünya modasının duayen markası Dolce&Gabbana; 2017 İlkbahar Yaz Koleksiyonu’nu satışa sundu. Her sezon ana temasını içinde barındıran bir kaç ayrı konsept belirleyerek tasarımlarına şekil veren marka bu sezonda farklı ten, stil ve din sahibi kadınlara istediğini vermeyi başarıyor.

Mambo

Akdenizin iklimi, tropik meyveleri, dansları, geleneksel motif ve giyim tarzı; günümüz tarzlarıyla harmanlanıp eğlenceli bir şekilde modernize edilip, milenyuma uyarlanmış adeta. Baştan aşağıya desen kullanılarak karmaşık bir şov yapılsa da hepsi ayrı ayrı birbirinden güzel parçalar.

Marina

Diğer tema Marina! Güneşin ve rüzgar dolu yelkenlerin cazibesini uyandıran unsurlar, deniz modasını romantik ve kadınsı bir şekilde yeniden yorumlayan, yine Sicilya geleneğinden gelen iyi şans simgeleriyle birleştirilmiş parçalar… Maviler, meyveler, puantiyeler, deniz canlıları…

Heritage

Heritage yani miras! Akdenizin genlerinden gelen siyah ve asil dantel detayların ince işçilikle buluşmasını simgeleyen yeni nesil zarafet timsali elbiseler.

Polka Dots

Siyah beyaz puantiye desenleri ile 1950’lere atıfta bulunan tasarımlar… Feminenliğin simgesi puantiyelerle beraber kullanılan altın ve meyve konseptli kombinler oldukça ilginç görünüyor.

Tropical City

Tema Akdeniz ve Sicilya olunca tropical meyvelerin enerjisi ile bütünleşen tasarımlar ortaya çıkmış. Uçuşan pembeler, sarı rengi ile her yerde göreceğimiz ananaslar…

Mini Me

Kızlarını kendilerine benzeten anneler, oğullarını kendileri gibi görmek isteyen babalar için ”Küçük Ben” koleksiyonu oldukça eğlenceli görünüyor. Her sezon aile temaları dikkat çeken markanın anne-kız ve baba-oğul kombinleri çocuk sahibi olma hevesi uyandıracak cinsten. Yukarıda bahsettiğim tüm temalara uygun aile konsepti hazırlanmış olması da ayrıca keyifli.

             

 

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir