Dört Dakikada Güçlü Bir İmaj

16 Kas 2015

İnsanlar genel izlenimlerini, ilk dört dakikada oluştururlar. Dış görünüşümüz, karşı tarafa vereceğimiz mesajın yansımasıdır. Yani, önce giyiminiz ilk mesajı verirken beden diliniz ve konuşma biçiminiz bu görüntüyü tamamlar. Bunların arasındaki uyum sağlandığında, kendine güvenen, kişilik sahibi ve güçlü bir kadın imajı çizmeyi başarırsınız. Ve evet, tüm bunlar tam dört dakikada gerçekleşir. Ancak bunu başarmak, sandığınızdan daha fazla zaman alabilir.

Güçlü bir imajın ilk adımı olan dış görüntünüz ile başlıyoruz. İlk engelimiz ise kararsızlık. Kıyafet seçiminde kararsız kalıyorsanız, önce karşı tarafa hangi mesajı vermek istediğinizden emin olun. Sizler için seçtiğimiz her bir parça, farklı mesajlar içeriyor.

kapşonlu kap

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini hepimiz biliyoruz. Ciddi bir ortam, resmi bir görüşme gibi diplomatik  havada tercih edilecek en iyi renk gridir. Ancak, grinin karamsar havasını ufak detaylarla dağıtmak gerekiyor. Bu zarif kap, altına giyeceğiniz deri etek ile tamamlanabilir. Böylece resmiyeti yumuşatırken, detayları kaçırmayan zeki bir kadın imajı kazanabilirsiniz. Bu imajın iş görüşmelerinde çok etkili olduğunu, göze çarpan detayların ilk sırasında dış giyimin yer aldığını unutmayın.

Kapüşonlu Kap: 89.90 TL

Deri Kalem Etek: 79.90 TL

BASKILI TUNİK

Gülümsemek, pozitif enerjinizi insanların hissetmesini sağlar. Herkesin eğlendiği bir ortamdan, sebebini çözemediğiniz bir mutsuzlukla ayrılıyorsanız, bir şeyler eksik demektir. Böyle hissetmek istemiyorsanız, desensiz parçalardan uzak durun. Baskılı, renkli ve gerçekten farklı olan parçalar sizin için daha uygun. Neşeli toplantıların aranan ismi olmak için, renklere ve desenlere şans tanıyın. Enerji veren kıyafetinizi, dilediğiniz renk bir şal veya eşarpla tamamlayın. Bir süre sonra, kıyafetiniz, neşenizin yansıması olarak akıllarda kalacaktır.

Baskılı Tunik: 99.90 TL

tafta-kaftan--siyah--luvice-159672-1

Külkedisi masalında bir detay vardır. Baloya geldiğinde, kim olduğu bilinmemesine rağmen herkes onun prenses olduğunu söyler. Neden mi? Tabii ki elbisesi yüzünden. Elbisesinin pahalı oluşundan değildir bu, aksine herkesten farklı göründüğündendir. Bir düğün veya nişan davetinde aslında tam da bunu isteriz. Gerçekte elbisenin önemi yoktur, önemli olan onu ne ile tamamladığımız. Baloda prenses olarak anılan Külkedisi olmanın bedeli, gerçek dünyada çok daha azdır 🙂 Elbiseniz günü kurtarmayabilir, ancak bu kaftan her elbisenin kurtarıcısı.

Tafta Kaftan: 119.90 TL

kurk-yelek--leopar--luvice-158393-6

Hepimiz muhtemelen gözlemlemişizdir. Zengin bir aileye mensup olduğunu düşündüğümüz ama sohbet ilerleyince üzerindekilere çok harcamadığını ve orta halli olduğunu keşfettiğimiz kadınlar… Onların daima gizemli bir duruşu vardır. Üstelik bunun için çok paraları olması gerekmiyor. Bu tip kadınlar, güçlü ve zengin görünmek için fazla paraya ihtiyaç duymazlar. Bu imajın sırrı, riskli parçaları akıllıca kombinleyip dikkat çekmesi ile bağlantılı. Çünkü; zenginlikten daha iyi olanı, aklını kullanmak için fazla paraya ihtiyaç duymamaktır.  Böyle bir imaj çizmek istiyorsanız, üzerinizde göz alıcı tek bir parça olmalı. Leopar deseninin lüksü çağrıştıran etkisini deneyebilir, bu etkiyi dengelemek için sade parçalarla kombinleyebilirsiniz.

Bu parçalardan biri, doğru kombin yaparak dilediğiniz imajı çizmenize yardımcı olabilir. Daha fazlasını keşfetmek için bağlantılara tıklayın.

Kürk Yelek: 129.90 TL

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir