Double Cleansing Metodu Nedir?

02 Eki 2015

Her ne kadar güzellik sektörü yıllardır Amerika ve Fransa gibi büyük ülkelerin elinde olsa da son birkaç senedir K-Pop ve K-Drama gibi uzak doğu ülkelerinin popülerleşmesini sağlayan gelişmeler sayesinde Asya ülkeleri de nihayet güzellik konusunda hak ettikleri yere gelmeye başladılar. Aslında Asyalı kadınların çok uzun zamandır kullandığı bu cilt bakım yöntemini biz yeni yeni keşfetmeye başladık.

Double cleansing nedir? 

Cleansing-vs-Double-Cleansing

Aslında İngilizce bilenlerin hemen aldığı tüyo doğru double cleansing tam da adının hakkını veren bir işlem. Türkçe’ye basitçe çifte temizleme olarak çevirebiliriz sanırım. Çifte temizlemeden kasıt önce yağ ile makyajı temizleyip sonrasında ise yüz temizleme ürünleri ile yüzü temizlemek.2015-09-29_2205

Double Cleansing Ne işe yarar?

Double Cleansing cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Çünkü normalde yüzümüzde makyaj varken direk olarak temizleme jelleri ile yıkadığımızda temizlenen şey aslında makyajımız oluyor. Önce yağ ile makyajı temizleyip sonrasında yüzümüzü temizlediğimizde ise gerçekten cildimizi arındırmış oluyoruz. Double-Cleansing-Method

02 nasıl uygulanır?

Buradaki çifte temizlemenin en önemli elemanı yağlar. Bizde bu alanda pek fazla ürün olmasa da aktarlardan temin edebileceğiniz; zeytin yağı, shea yağı ve hindistan cevizi gibi organik yağları rahatça bu amaçla kullanabilirsiniz. Öncelikle yüzünüzdeki makyajı buradaki yağlardan birisi ile makyajdan arındırıyoruz, sonrasında yüzümüzü su ile durulayıp normalde kullandığımız yüz temizleme ürünü ile yüzümüzü yıkıyoruz. Son adımda ise her zamanki gibi tonik ve nemlendirici uyguluyoruz.

Aslında çok basit olan bu yöntem cildinizin çok daha iyi bir şekilde temizlenmesini ve zamanla daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir