Düğmelerle Yapabileceğiniz 5 Şey

15 Mar 2016

 

Hepimizin evinde içi hatırlayamadığımız bir şekilde dolmuş düğme dolu kutular vardır. Muhtemelen bir yerde görüp beğenerek amaçsızca aldığımız, eski kıyafetlerin kopan ya da yedek düğmeleriyle dolan bu kutulardaki düğmelerle genelde ne yapacağımızı bilemeyiz. Pinterest ve Google’da yapılan saatler dolusu gezinme sonucunda aslında ne kadar çok şey yapabileceğimizi gördüğünüzde şok olacaksınız! İşte benim en çok dikkatimi çeken 5 kendin yap düğme projesi.

kendin-yap

 

Devir teknoloji devri, dolayısıyla neyle olursa olsun her türlü kendin yap projesi teknoloji ile bir şekilde kesişiyor. Düğmelerle yapılmış olan bu telefon kılıfı da bunun en güzel örneklerinden birisi. Telefon kılıfınızdan sıkıldıysanız, tek yapmanız gereken evin içinde dolanan düğmeleriniz ve sağlam bir yapıştırıcı!

düğme yastık

Son senelerde ev dekorundaki kilit parçalardan birisi hiç şüphesiz kırlentler. Bu kadar tutulmalarının en önemli sebeplerinden birisi de uygun fiyatları ile eve yepyeni bir soluk katmaları. Kağıttan yapacağınız bir stencil kalıpla kalp şeklinin dış çerçevesini belirleyip içini düğmelerle kaplayın ve odanıza renk katın.

düğme sanatı

Son zamanlarda Pinterest’te sıkça karşıma çıkan bir kendin yap projesi de düğmelerle yapılan tablolar. Yine düğmeleri yerleştireceğiniz yeri belirlemek için önceden bir taslak çizin ve üzerini uygun renkteki düğmelerle kaplayın. Artık duvarınıza asabileceğiniz el emeğiniz bir tablonuz var. Ayrıca bu kendin yap projesinde desenleri daha basit tutarak çocuklarınızla da güzel vakit geçirebilir, onlara bir şeyler üretmenin hazzını yaşatabilirsiniz.

düğme ile çanta süsleme

Tüm bu kendin yap projeleri içerisinde favorilerimden birisi bu çanta oldu. Uzun zamandır evde oradan oraya dolanan, bir zamanlar çok sevdiğiniz ancak modası geçtiği veya yıprandığı için kullanmadığınız çantalarınızı bu proje ile yenileyebilirsiniz. Aynı zamanda üzerinde çizik, yırtık gibi defolar olan çantaları da geri dönüştürmek için çok iyi bir fikir.

düğme ile ayakkabı süsleme

Eğer renkli tasarımları seviyorsanız bu kendin yap projesi tam size göre. Bir avuç düğme ve babetlerle hayata geçirebileceğiniz bu proje bebek ve çocuk ayakkabılarında da çok şeker duracaktır. Bu tarz babetleri zincir mağazalarda yirmi lira gibi düşük fiyatlara kolayca bulabilir ya da evde duran eski bir çifti kullanabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir