Dünyadan İlham Al İngiliz Stili

08 Oca 2016

Etnik dokunuşların önemini fark eden moda dünyası, artık farklı ülkelerin izlerini taşıyan kreasyonlara daha fazla yer ayırıyor. Dünyanın farklı ülkelerini podyumlara taşıyan stillerden ilham alarak siz de kendi stil kartelanızda yeni bir çizgi oluşturabilirsiniz. Kışın gelmesini en iyi şekilde değerlendirmek için rotanızı İngiltere’nin puslu havasına çevirmeye ne dersiniz?

Esra-Sezis-Kigili

Koyu renkler her zaman önceliklidir.

İngiliz stili dediğimizde akla gelen ilk tarz country olacaktır. Country stilinin en belirgin özelliği ise pastel tonlar yerine sıkça kullanılan koyu renklerdir. Siyah, füme, lacivert, gri ve bu stilin en öne çıkan rengi nefti yeşil. Bu koyu renklerin içinde aracı konumunda ise kırmızıyı ve beyazı görmek mümkündür…

Esra Sezis Kigili

Tüvit ve pötikare kumaşı sıkça kullanırlar.

İngiltere tüvit kumaşın ve pötikare desenin ana vatanı gibidir. Bu nedenle tüvit ya da pötikare kullanmak istiyorsanız İngiliz stili kesinlikle en doğru ilham kaynağıdır! Tüvit daha çok ceket modellerinde kullanılsa da düz renkli parçalarla da kombinlenebilir. Daha çok eteklerde kullanılan pötikareler ise koyu renklerin egemenliğindedir.

Esra Sezis Kigili

Sade ve pratik seçimlerle fark yaratırlar.

İngiliz stilinin temelinde country hayatının izleri olduğundan, pratiklik ve sıcaklık hissi her zaman önceliklidir. Bunun modaya etkisi ise kalın kumaşlar ve sadelikten yana tercihlerde olmuştur. Hızlı şıklık sağlayacak oversize parçalar ve kalın kumaşlar soğuk günlerde bizler için pratik bir çözüm sunmaktalar.

Esra Sezis Kigili

Maskülen stil temel çizgiyi oluşturmuştur.

İngiliz stilinde genellikle maskülen bir stil ağır basar. Her ne kadar zarif kesim parçalarda yer alıyor olsa da bu stilin kendisini ifade etme şekli net, keskin ve serttir. Bu nedenle işlemeler, boncuklar, fırfırlar ve tüm diğer detaylar klasik İngiliz stilinde genelde özel günlerde görülebilecek detaylardır.

Esra Sezis Kigili

 

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir