Dünyanın En İyi Helal Tatil Web Sitesi HalalBooking.com

05 Oca 2016

Son dönemlerde sıkça rastladığımız halal ürünlerin portalı, et’ten kozmetiğe, parfüm sektöründen giyime kadar uzanıyor. Bunun yanında birçok kişi henüz Helal Turizm’den haberdar değilken, birçokları için vazgeçilmez tercih olmaya devam ediyor. HalalBooking.com, sadece Müslümanlar değil, aynı zamanda ailesi ile huzurlu, sınırların ötesinde bir tatil tecrübesi yaşamak isteyenlerin de adresi .

Helal tatil tercih eden ılımlı-modern Müslüman profesyonellerin çoğunluğu, aile merkezli tesislere sahip “ahlak anlayışıyla” modern ve özgün bir tatil istemekteler. Özellikle tatil arama kolaylığı sunan HalalBooking.com, plaj tatil köyleri kategorisinde oldukça etkili. Müşterilerin şehir otelleri, termal oteller ve özel havuzlu villalar kategorilerinden seçme imkanları da mevcut. Özel helal filtreler sayesinde istediğiniz özelliklerdeki oteli kolayca seçebiliyorsunuz.

Helal yiyecekler alkolsüz içecekler, bayan-erkek ayrı yüzme havuzları, sahil ve spa tesislerinin yanı sıra, çocuklar için düzenlenmiş özel eğlence programları, helal sahil tatil köylerinde muhafazakâr tatil yapanlara sunulanlardan sadece bazıları…

Helal deniz otelleri’ özellikle İngiltere ve Avrupa’dan gelen turistlerin gözdesi olmaya devam ederken, İstanbul kendi başına turizmin lider adresi olmuştur. Zengin Hristiyan mirası ile ve bozulmamış asırlık İslam tarihi ile de, helal-bilinçli gezginler için önemi değişmeyen bir merkez.

Helalbooking

Londra’dan Masood Bey ve Shenaz Hanım, arkadaşları aracılığı ile Türkiye’deki alternatif tatil otelleri öğrenenlerden… Shenaz Hanım “Alkolün servis edildiği mekanlarda kendimizi huzurlu hissetmiyoruz. Huzur’un hakim olduğu ortamlar daha rahatlatıcı. Havanın çok sıcak olmaması oldukça ideal. Bayanlara özel havuzda herhangi bir mahrem görmeksizin rahatlıkla yüzmenin, sahil ve tatilin keyfini çıkarabiliyorum. Daha önceden herhangi bir helal tatil köyünde tatil yapmamıştım ve ne ile karşılaşacağımı bilmiyordum. Türkiye’nin güney Akdeniz sahili boyunca Antalya bölgesinde yer alan Wome Deluxe ve Selge Beach otellerini seçmiştik. Her iki tatil köyü de misafirlerine su topu, aerobik, su-aerobik, plaj voleybolu, sauna, buhar odası, Türk hamamı, spa ve spor salonu gibi spor ve eğlence faaliyetleri sunuyor. Huzurlu tatil heyecanının bitmediği bu hoteller de tüm yaz sezonu boyunca, gündüz aktiviteleri akşam eğlence oyunları, spor, gösterileri, canlı halk müziği, şiir, komedi oyunları yer alıyordu” diye belirtti.

“Genel Dünya Turizm endüstrisinden hızlı büyümekte olan yeni bir trendi görüyoruz. Bu tatil konseptini kendim yaşayabilmek için ilk ‘helal tatil’imi bilinçli helal seyahatler için tasarlanmış HalalBooking.com’dan yapmıştık” diyen Masood bey, seneye böyle bir tatile anne ve babalarını da getireceklerini ekleyerek “bu ailem için ideal bir tatildi”, dedi.

Wome Deluxe, yeni açılan 5 yıldızlı her şey dahil konseptinde hizmet veren denize sıfır bir oteldir. İncekum Tabiat Parkı manzaralı bahçeleriyle sarılı olan ve 120 dönüm arazi üzerinde inşa edilen otel, 10 adet açık-kapalı yüzme havuzu, 1 özel bayanlar plajı, 1 aile plajı ve 7 bin metrekare spa alanıyla tatil standardını genişletiyor. Hafriyat sırasında otelin bahçesinde ortaya çıkan ve şu anda özel koruma altına alınan M.Ö. 2000 yılından kalma zeytinyağı fabrikası da misafirlerin ziyaretine sunuluyor.

Masood bey, muhteşem Alanya kalesini gezerken, kalenin içinde yer alan 1226 Selçuklu döneminden kalma Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Süleymaniye Camii ve Kervansaraylarında tarihle buluşmanın keyfini anlattı.

“‘Kızıl Kule’ Alanya’da ki diğer tanınmış yapılardan biri, 33 metre yüksekliğindeki tuğla yapı kalenin altında limanda yer alıyor.  Bu Kale’den Alanya’nın sahili nefes kesen bir manzaraya hakim. Cebel-i Reis Mağarası Alanya’nın 12 km doğusunda yer alan, 1 milyon yaşında olduğu tahmin edilen Türkiye’nin ikinci büyük mağarasıdır”.

Masood bey’in diğer ziyaret ettiği yerlerden biri de, Apollo ve Athena Tapınak sütünleri ve Side’nin birçok Roma kalıntıları. “Bu görülmeye değer tarihi sütunlar Akdeniz’in pitoresk manzarasının önünde harika bir görüş noktası oluşturuyor” diye ekledi.

Genel olarak, Türkiye deki turizmin büyümesi ile dünya çapında 260 destinasyondan fazla yere uçan Türk Hava Yolları, başarısını katlayarak bu devasa büyümeye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Türk Hava Yolları son zamanlarda 5. defa Avrupa’nın “En İyi Havayolu” seçilirken, her business yolcusunun unutamayacağı bir tecrübe olan THY Business Class Lounge’u dünyanın ‘En İyi Business Class Lounge’ olarak seçildi.

Altı yıl içinde sağlam, kaliteli bir yer edinen Halalbooking.com, dünyada bir numara Online Helal Tatil arama ve rezervasyon platformu olarak tanımlanıyor ve Ekim ayında Abu Dabi’de prestijli ‘Dünya Helal Tatil Ödülleri 2015’ programında ‘Dünyanın En İyi Helal Seyahat Web Sitesi 2015’ ödülünü aldı.

HalalBooking.com Pazarlama Müdürü, Ufuk Seçgin, Sabah Gazetesi’ne verdiği röportajda ‘Alternatif Tatil turizmi Türkiye de olduğu kadar dünya genelinde de hızla büyümeye devam etmekte. Şirket olarak 73 ülkeden binlerce helal-bilinçli müşterilerimize hayallerindeki helal tatili en kolay şekilde online yoluyla gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Türkiye ve özellikle Antalya bölgesi bizim en önemli destinasyonumuz olmaya devam ederken, aynı zamanda portföyemizi dünya genelinde farklı noktalarda Abu Dabi, Kuveyt, Malezya ve Endonezya gibi yeni helal tatil köyleri ve otelleriyle hızla genişletmeye devam ediyoruz. Bu yıl kış mevsiminin en son trendi ise, Helal Termal Otellerimiz.

HalalBooking.com kuruluşundan bu güne çok kısa bir zaman içeresinde alanında en iyisi olma unvanıyla dünya çapında kendinden söz ettirirken, son teknoloji arama ve rezervasyon web sitesi olma özelliği ile kıtalar arası büyümeye devam ediyor.

Uluslararası e-ticaret teknolojisi ve dijital pazarlama şirketi olan HalalBooking.com’un ana merkezi İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunmaktadır. Uluslararası çağrı merkezi Birmingham’de bulunan HalalBooking.com, bir dizi ülkelerde yazılım geliştirme ve pazarlama ofislerine sahiptir.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir