Ekose Desen Nasıl Giyilmeli?

04 Kas 2017

 

 

Ekose desen, sonbahar ve kış mevsiminin yükselen trendleri arasında başı çekiyor. Peki ekose desen nasıl giyilmeli, nasıl kombinlenir biliyor muyuz?

Moda trendlerini takip edenler bilir. Bir desen veya model trend olduğunda her vitrinin baş köşesinde o deseni veya modeli görürüz. Bize beğenip almak kalır. Ancak eve gelip gardırobumuza baktığımızda neyle giyeceğimizi bilemeyebiliriz. O an çok beğendiğimiz parça, uzun süre gardırobumuzda bekler.
Sadece ekose deseni için değil, çoğu desenli parçalarınızı vereceğimiz tüyolarla kolayca kombinleyebilirsiniz. Bazı parçaları satın almak aklımıza bile gelmez. Oysa o parçalar olmadan gardırobumuzdakiler de kullanılmaz. Bu noktada işinizi kolaylaştıracak kilit parçaları da ekliyoruz.


Bu sezonun ekose modasında takımlar öne çıkıyor. Bir çok örneğini gördüğümüz kombinler moda otoriteleri tarafından da çok beğeniliyor. İlk bakışta maskülen gibi gelse de, tarzınızı feminen hale getirmek bir topuklu ayakkabı ile mümkün. Bu ayrıca daha zengin ve feminen bir hava katacaktır.

Eğer eşarp ve ayakkabı seçiminde zorlanırsanız, ikisini de siyah renkte seçin. Ben farklı bir kombine imza atmak isterim diyenlerdenseniz, Eşarp ve ayakkabınız ekosenin içindeki renklerden biri ile aynı da olabilir. Renkleri cesurca kullanmaktan korkmayın.


Artık renk uyumundan ziyade, kumaş uyumu daha fazla önemseniyor. Bu bakımdan alacaksanız ilk tercihiniz takımlardan veya elbiselerden yana olsun. Kombin yapmak için fazla zaman harcamamış ve sezonun modasını yakalamış olursunuz.

Bir gömlek yelek veya kap alacaksanız, ekose deseni detaylarda mevcut ise diğer kullandıklarınız desensiz ve tek renk olmalı. Bu desenli giymenin kuralıdır. Desenliye desenli giymek zordur ve risk almış olursunuz. Ayrıca spor giyime çok yakışan ekose deseni, daha rahat ve şık hissettirdiğinden modası geçmez, uzun süre kullanırsınız.


Gardırobunuzda özellikle sonbahar kış mevsimleri için siyah şal, siyah ayakkabı, siyah çanta ve siyah tunik bulunmalı. Bu parçalar ile sayısız kombin yaparsınız. Alışveriş yaparken prensipli olursanız, her seferinde birbiri ile uyumlu parçalar satın almış olursunuz.

Gardırobunuzdakiler kullanılabilir hale gelir. Bu aynı zamanda daha ekonomiktir. Yaz mevsimi için şimdiden aynı şekilde açık renk parçaları alabilirsiniz. Sezon sonu fırsatlarından yararlanarak her mevsime hazırlıklı başlamak, şık olmanın en tasarruflu yolu.

Ekose desen elbise tunik ve tüm çeşitlerini görmek için tıklayın

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir