Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

27 Haz 2015

Seçimini elbiseden yana kullanan hanımların ilk tercih sebeplerinin başında, hızlıca hazır olmak ama tesettürden ödün vermeden zarif görünmek geliyor.

Hepimiz farklı vücut yapılarına sahibiz. Ramazan yorgunluğuna alışveriş yorgunluğu eklemek istemeyenler için denemeden alabileceği modelleri seçtim. Seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken küçük ipuçlarını da ekledim.

 

Tesettur_Giyim_Elbise_Modelleri

Yeni nesil sıkıya gelmez, rahat edemeyeceği modelleri ise hiç sevmez 🙂 Hemen her vücut tipine uyacak bu model, 42 bedene kadar rahatlıkla giyilebilir. Ancak ölçülere dikkat ederseniz kalıpları tam. 38 bedende göğüs kısmı 88 cm. Dolayısıyla sizin ölçünüz bundan fazla ise 40 almalısınız. 42 bedende bu ölçü ortalama 100-104 cm’e denk geliyor.  Beden ölçüsüne dikkat ettiğiniz sürece, kıyafette sıkıntı yaşama ihtimaliniz minimuma iner.

 

Tesettur_Giyim_Elbise_Modelleri

“Ölçüyle uğraşamam, hemen gelsin giyeyim ve çıkayım” dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Ama hazırlıklıyım. Zira bu model beş renk alternatifi ve indirimli fiyatı ile her duruma uygun, dolapta bir tane bulunmalı dediklerimden. Kilo da alsanız, davet edildiğiniz yer neresi olursa olsun sizi yarı yolda bırakmayacak. Kemerini içine giydiğiniz bluza göre değiştirip giyebilirsiniz. Ya da düğmeleri gibi altın rengi bir kemerle tamamlayıp gece davetlerine şık bir geçiş sağlamış olursunuz.

 

tesettur_giyim_elbise_modelleri

Elbiseniz size sorulduğunda “Sonuncusunu ben aldım” demenin verdiği his paha biçilemez. İtiraf edelim 🙂 Bu elbise aksesuarlarla anında değiştirilebilir, 42 bedene kadar rahatlıkla giyilir. Görsele tıklayarak fiyatını gördüğünüzde daha fazla beğeneceğinize eminim 🙂

 

tesettur_giyim_elbise_modelleri

İşte vücudunuzu tanımadan giyebileceğiniz bir model. Kusurları kapatayım derken oluşan kafa karışıklığı ve güvensizliği kenara bırakıyoruz. 46 beden dahil yumuşak tensel kumaşıyla bu jile elbise, tam bayrama göre. Yine de fazlalıklarınızdan şikayetçi iseniz, yumuşak dokulu desensiz kumaşlardan yapılmış kıyafetleri seçmelisiniz. Fazla detaylı ve süslü modeller zayıflara da yakışmıyor. Aksesuarla siz renk katabilirsiniz. Böylelikle kendi stilinizi de oluşturmuş olursunuz.

 

tesettur_giyim_elbise_modelleri

Desenli elbise giymenin keyfini yaşamak isteyen 38-46 beden hanımlar için bayramda çok şık bir seçim. Ancak, biri 38 beden olanını almış, üstelik kaçırdığıma üzüldüğüm ayakkabılar ile kombinlenmiş 🙂 Sahura kadar yapılacak en iyi şey modanisa.com‘un favori parçalarını tesetturgiyim.com’da yakalamaktır. Sevgilerimle…

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir