Eldivenin 10 Parmağında 10 Stil

27 Kas 2015

Eldiven, moda dünyasında hak ettiği değeri alamayan bir aksesuar. Genellikle kış mevsiminde akla gelse de her mevsime hitap ediyor aslında. Yazın düğün ve davetlerde şıklığıyla tatlı bir rüzgâr gibi eserken, sonbaharda yağan yağmura karşı bir şemsiye gibidir. Kışın sıcaklığıyla karı bile eritirken, ilkbaharda renkleriyle kırlarda açan çiçekler gibidir. Üstelik her stile ayak uydurur. Retro, sofistike, bohem, tribal… Holografik eldiven bile var, yani eldivenlerin 10 parmağında 10 stil…

eldiven

Grunge – Kırmızı oduncu gömleği deseniyle göz dolduruyor. Rahat mı rahat formuyla da sanki insanın ellerine masaj yapıyor.

eldiven

Elegant – Tam gelinlere göre bir eldiven. Zarifliğiyle bir kuğu gibi süzülüyor adeta.

eldiven

Minimalist – Sadeliğiyle durgun bir deniz gibi. Mavi rengi ise, insana huzur veriyor.

eldiven

Vintage – Eski bir sandıktan çıkan  eldiven tam bir nostalji yaşatıyor. İnsanın gözünü uzaklara daldırıp geçmişe götürüyor.

eldiven

Maskülen – Erkek eldiveni gibi dursa da kadınsı çizgiler kendini belli ediyor. Rengi, insanın aklına kiremit döşeyen bir kadını getiriyor.

eldiven

Tribal – Eski kabilelerin soğuk ormanda yaktıkları ateş gibi içimizi ısıtıyor. Desenleri kalbimizi ilmek ilmek örüyor gibi.

eldiven

Holografik – Yanardöner ışıklarıyla göz kamaştırıyor. Rengârenk bir şölen sunuyor.

eldiven

Bohem – Eldiven olmasına rağmen, parmaklara geçmeyerek rahatlığından ödün vermiyor. Ama tasarımıyla da farkını hissettiriyor.

eldiven

Retro – Yeniden moda olan puantiyeler eldivenleri da sarıyor artık. Geçmiş bugüne taşınıyor.

eldiven

Sofistike – Leopar gibi seçkin bir desenle farklılığını gösteriyor. Şıklığıyla zevk veriyor insana.

Eldiven her stile dokunabilir. Her kesime her mevsimde hitap eder. İnsanın elini tutar ve bir dost gibi hiç bırakmaz.

Sizin eldiven stiliniz hangisi?

Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir