Elie Saab Yine Büyüledi

22 Eki 2015

Dünyaca ünlü haute couture tasarımcısı Elie Saab‘ın tasarımlarını şimdiye kadar görmediyseniz, çok büyük bir görsel zevki yaşamamışsınız demektir. Elie Saab Lübnan asıllı, 20 yaşına gelmeden şu an hala Lübnan’da bulunan moda evini açmış, genç yaşta dikişle haşır neşir olmuş, Ortadoğu’nun Versace’si olarak anılan yaratıcı ve zarif tasarımcı… Kırmızı halılarda Hollywood yıldızlarının çoğunlukla tercih ettiği tasarımcı da diyebiliriz. Neden mi? Çünkü Elie Saab’ın tasarımları bol zarafet, işleme, emek, detay  ve feminenlik içeriyor. En son 2015-2016 Sonbahar-Kış sezonuna ait tasarımların podyuma çıktığı Paris Houte Couture Moda Haftası‘nda, herkesin merakla beklediği Elie Saab yine ve yeniden büyülemeyi başardı. Kendine ait olan bir çizgisi olan tasarımcı, bu çizgiden vazgeçmemeyi tercih etmekle çok iyi yapmış. Yine mükemmel formlar, yine harika renkler ve işlemeler…İsterseniz artık görseller konuşsun…

elie-saab-2015-2016-sonbahar-kis-koleksiyonu-43

Romantiklik, feminen kadınların işi… Gül desenler romantik havanın temel imgesiyse eğer, Elie Saab bu imgenin de hakkını verir.

elie-saab-2015-2016-sonbahar-kis-koleksiyonu-39

Hele ki transparanlıkla beraber gül desenlerin oluşturduğu romantizm, ikiye katlanır.

elie-saab-2015-2016-sonbahar-kis-koleksiyonu-44

Elie Saab tasarımlarında görmeye bayıldığımız form, prenses elbiseler… Siyahın getirdiği asalet aynı zamanda işlemelerin de güzelliğini tüm saflığıyla ortaya koyuyor.

elie-saab-2015-2016-sonbahar-kis-koleksiyonu-22

Sonbahar renk kartelasında koyu renkler olarak siyahın yanında zümrüt yeşili ve marsala rengini tercih eden ünlü tasarımcı, açık renkleri de bu kış sezonunda tercih etmiş. Bu kış geçtiğimiz tüm kışlardan daha açık renkli bir kış olacak.

elie-saab-2015-2016-sonbahar-kis-koleksiyonu-29

Işıltısız houte couture eksik olur. Elie Saab gözüden ışıltı…

elie-saab-2015-2016-sonbahar-kis-koleksiyonu-18

İzleyenleri ayakta alkışlatan tasarımcıya ait bu elbiselerin; film galalarında, ödül törenlerinde tekrardan görüleceği kesin.

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir