En Güzel Kış Deseni: Ekose

28 Kas 2014

Sizi bilmem ama ben ekoseyi görünce kışı anımsıyorum, belki okul eteklerinden belki de iskoç battaniyelerden, bilmiyorum. Ama ekose ile yazı bağdaştırmak benim için zor oluyor belki.

Neyle ilgili yazsam diye düşünüp dururken de aklıma önce kış sonra ekose geldi, her yaştan ve tarzdan bayanın rahatlıkla kullanabileceği bir desen ekose. Ekosede belki de dikkat edilmesi gereken tek şey olduğunuzdan daha kilolu göstermeye meyilli bir desen olması. Bu durumda da yapmanız gereken çok basit eğer alt bedeniniz genişse ekoseyi üst bedeninizde kullanarak vücut oranınızı dengeleyebilirsiniz, üst bedeniniz iri ise alt bedeninizde kullanabilirsiniz.

şl

Ekosenin kullanışlı olmasını sağlayan bir diğer özelliği ise kombinlediğiniz parçalara göre zıt tarzlara uyum sağlayabilmesi. Kullandığınız parça ile onu modern bir çizgide  de kullanabilirsiniz klasik bir çizgide de.  Ben klasik bir şekilde yorumladım, umarım beğenmişsinizdir.

xoxo, madam kişot

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir