Esin Ertan Moda Evi Bebek

26 Ağu 2014

Osmanlı motiflerini modern çizgilerle birleştirerek günümüz modasına uyarlayan Esin Ertan’ı İstanbul Bebek’teki moda evinde ziyaret ettik.

Modacı Esin Ertan Avrupa’da Osmanlı rüzgarları estiriyor. Yeteneği ile eğitimi birleştirerek vizyonunu geliştirmiş, çalışmalarıyla bir çok ödüle layık görülmüş ve başarılara imza atmıştır. Londra’da ve İstanbul Bebek’teki moda evinde faaliyetini sürdürüyor. Esin Ertan moda evinde; haute couture kıyafetlerin yanı sıra, hazır giyim koleksiyonları, eşarp ve takı tasarımlarını da bulmanız mümkün.

Esin Ertan hazır giyim koleksiyonlarına Studio Nish Nişantaşı butik’ten de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca online satış sitesinden eşarp, şal ve takı tasarımlarını inceleyerek sipariş verebilirsiniz.

Esin-Ertan-Moda-Evi

Modacı Esin Ertan’ı daha yakından tanımanız için özgeçmişini inceleyebilirsiniz.

2008 yılında İstanbul Üniversitesi’nde lisans öğrenimini bitirdikten sonra, Londra’ya master eğitimi almak için gitti. London Metropolitan Üniversitesi’nde master yaparken Esin Ertan markasının temellerini attı. Okulu bitirdikten sonra, bir süreliğine Londra’da kalarak konsept mağazalar ile tasarımcı olarak çalıştı. Londra’daki faaliyetlerinin sonrasında, İtalya’nın en saygın moda okullarından biri olan Lorenzo De’Medici’ de burslu profesyonel moda tasarımı eğitimini 2010 yılında aldı. Bu zaman zarfında Esin Ertan markası için çalışmalarına İtalya’da devam etti. İtalya’da bulunduğu zaman zarfı içinde, Osmanlı motifleriyle koleksiyonlarını hazırladı ve koleksiyonları uluslararası defilelerde boy gösterdi. İlkbahar/Yaz sezonu için çalıştığı koleksiyonu ile defile sonunda birincilik ödülü takdim edilen Esin Ertan, Avrupa basınında Osmanlı Modacısı olarak yer aldı.

Esin-Ertan-Moda-Evi-12

İtalya’daki eğitimini okul birincisi olarak tamamladıktan sonra Londra’ya dönen Esin Ertan İngiltere’nin saygın firmalarından TED BAKER London adlı uluslararası hazır giyim firmasında Kadın Giyimi Tasarımı bölümünde staj yaptı.

PARİS’ te, Londra’daki tasarım atölyelerinde yaptığı Osmanlı’nın Gölgesi (Shadow of Ottomans) isimli tekstil tasarımları Paris’te sergilendi ve büyük ilgi gördü. Bunların yani sıra katıldığı çeşitli organizasyonlarda birçok farklı ödül kazandı. Bunlardan bir tanesi de Uluslararası Triathlon kapak ve poster tasarım yarışmasındaki birincilik ödülüdür.

Tasarımlarında Osmanlı desenlerini ve tarzını modern çizgiler ile bütünleştiren modacı Esin Ertan, gelinlik, kına kıyafetleri ve abiye tasarımları ile bayanların hayallerini süsleyen bir kıyafetten öte olan prenses elbiselerine imzasını atıyor.

Esin-Ertan-Moda-Evi-1_1

Esin-Ertan-Moda-Evi-4 Esin-Ertan-Moda-Evi-2 Esin-Ertan-Moda-Evi-3 Esin-Ertan-Moda-Evi-5 Esin-Ertan-Moda-Evi-6 Esin-Ertan-Moda-Evi-7 Esin-Ertan-Moda-Evi-8 Esin-Ertan-Moda-Evi-9 Esin-Ertan-Moda-Evi-10 Esin-Ertan-Moda-Evi-11 Esin-Ertan-Moda-Evi-1

Esin Ertan Moda Evi- Bebek/İstanbul iletişim bilgileri;

Adres: Bebek mah. İnşirah sk. No.26/3 Bebek/İstanbul

Tel. (212) 263 71 70 e-mail: info@esinertan.com

Esin Ertan’a Moda Evinin kapılarını bizlere açtığı için ve güler yüzü ile samimiyetinden dolayı çok teşekkür ederiz.

 

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir