Eski Eşarpları Değerlendirmenin 5 Yolu

24 Eyl 2017

 

Eski eşarpları yer kaplamasına rağmen atmaya kıyamıyor, modası geçenleri de kullanamıyoruz. Gardırop yenilerken stilimizin anahtar parçası olan eşarplar, yerini şallara bırakmış gibi görünüyor son zamanlarda… Şallara olan ilgimiz artmışken kullanmadığımız eşarpları değerlendirmenin keyifli yollarından da bahsetmeliyiz artık!

Kıyafetlerimize renk katan ve tarzımızı yansıtmamıza yardımcı olan eşarpları farklı şekillerde kullanabilir, deneyimlerimizi arkadaşlarımızla paylaşabiliriz.

eski_esarplari_degerlendirmenin_5_yolu

Bu tarz modelleri kullanmadığınız eşarplarla kendiniz yapabilirsiniz. Malzeme olarak iki adet aynı büyüklükte eşarp, iğne ve iplik gerekiyor. Eşarplarınızın aynı desen olması gerekmiyor, birbiri ile uyumlu olmaları yeterli. Değilse, tek renk bir eşarp veya elinizde desensiz bir kumaş varsa kullanabilirsiniz. Eşarpları üst üste koyup iğne ile sabitleyin. Önce üstünüzde prova yapmanız iyi olur. Bu sayede farklı modeller de çıkarabilirsiniz. Başınızın geçeceği kadar ve tercih ettiğiniz omuz açıklığına göre ölçüp o kısmın dışında olan yerleri dikin. Kol oyuntusu için uğraşmak istemezseniz sadece omuz kısmından tutturup kalanını kemerle kullanabilirsiniz. Yaz kış kullanabileceğiniz çeşit çeşit tunik modelleri beş dakikada hazır.

eski_esarplari_degerlendirmenin_5_yolu

Sade bir elbisenin üzerine bolero kullanmak yerine, eşarbınızla renk katıp daha modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. İlk önce dikdörtgen oluşturmak için eşarbı yarıya kadar katlayın. Daha sonra her iki kenardan 15 cm içeri girin ve aşağıdan yukarıya doğru dikin. Bu size, bluzun yan duruşunu verir ve kol delikleri için bir boşluk bırakır. Kaç cm olacağı sizin beden ölçünüze bağlı. Temelde sağ taraftaki gibi bir boyun oyuntusuna ihtiyacınız var. Bunun dışındaki detayları yapıp yapmamak tamamen sizin zevkinize kalmış. Deneyin ve şık bluzunuzun keyfini çıkarın!

eski_esarplari_degerlendirmenin_5_yolu

Her sezon modası geçmeyen , sadece kullanış bakımından değişen eşarp aksesuarlı çantalar görüyoruz. Bu tarz süslemeler ile kendi çantamıza da farklı bir hava katabiliriz. En soldaki çantada uzun zincire eşarp örgüsü yapılmış. Uçları serbest bırakılmış. Eğer eşarbınız bu modellerden birini uygulamak için kalın gelirse, ortadan ikiye keserek uygulamanız kolaylaşacaktır. Örgü yapmak için de eşarbınızı şeritler halinde kesmelisiniz.

eski_esarplari_degerlendirmenin_5_yolu

Eşarplarınızı kıyafetlerinizde kullanmaktan çekinmeyin. Özellikle sonbaharda blazer ceketler veya hırkalarla çok şık duruyor. Eteklerde kemer yerine kullanabilir, boynunuza taktıktan sonra tek renk şal ile kombinleyebilirsiniz.

eski_esarplari_degerlendirmenin_5_yolu

Eski veya modası geçmiş eşarplarınızın ortasındaki desenli kısmı kesin. Arkasına tela yerleştirip dikin veya sert durabilmesi için kolalayın. Dilerseniz desenli kısımlarına boncuk veya pul işleyerek daha zengin bir görünüm sağlayabilirsiniz. Keseceğiniz kısma zevkinize göre karar verin. Kenarlarını düzgün kesemeyeceğinizden endişe ediyorsanız püsküllü şeritler ekleyebilirsiniz. Bu şeritleri dikebilir veya silikonla tutturabilirsiniz.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir