Eşofman Takımı ile Heryerde Şık ve Rahat Hissedin

06 May 2017

 

Çok değil bundan beş sene öncesine kadar tesettürlü kadınların rahatlıkla giyebileceği, pijama gibi görünmeyen ve üstü uzun olan eşofman takımı, ulaşılabilir derecede fazla değildi. Özellikle eşofman sorunsalı en çok genç kızları ilgilendiriyordu. Şimdiyse eşofman takımları, birbirinden farklı tarzları, kullanım rahatlıkları ve güzellikleri ile adeta her yere uyum sağlayabilecek şıklıktalar. Sadece yürüyüş veya spor yaparken değil, sıradan günlük hayat aktivitelerinde giymek için de değil, hafta sonu gezmelerinde bile giymek isteyeceğiniz eşofman takımlarını sizler için derledim.

Ağır duruşu ve camel rengiyle, yakından bakıldığında eşofman olduğunun ancak farkedilebileceği bu çok şık eşofman takımı, tam da dediğim gibi gezmeye giderken giyip, tüm gün kendinizi şık hissederek rahat rahat dolaşmanız için birebir.  Arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde, sevdiğiniz bir cafede buluştuğunuzda, alışveriş merkezine gittiğinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ben eşofman takımlarına şal olarak daima pamuklu şal takılması taraftarıyım. Pamuklu şalların duruşları daha gösterişsiz, daha günlük ve daha spor olduğundan birbirlerini tamamlıyorlar. Ancak eşofman gibi durmasını istemediğiniz zamanlarda bu takımı ipek şallarla da kullanabilirsiniz.

Baharın yavaş yavaş gelmesiyle birlikte piknik sezonu açılıyor. Bence bu eşofman takımı da yeşil çimlere ve ağaçların tadını çıkarmaya bire bir. Tüm gün içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz eşofman takımları, belki sizin için rahatlıktan öte bir tarz meselesi olabilir. Zira bu modelleri ilk gördüğümde, rahatlıklarından çok kesimleri, renk uyumları ve havalı tarzları dikkatimi çekmişti.

Sınav haftalarının yaşandığı şu zamanlarda, kütüphanede sabahlayanlar mı, gün içerisinde birden fazla sınav için kampüsü mesken tutanlar mı dersiniz, her biriniz için ütü gerektirmeyecek, temiz, rahat ve kombin derdini geride bırakacak bu eşofman takımları biçilmiş kaftan diyebilirim. Zaten sınav haftası rahat olmanız ve rahat hissetmeniz gereken en önemli zamanlardır.

Spor dedik, rahatlık dedik, bu yüzden sportif kadınları unutmamak gerekir. Elbette bir eşofman takımını layıkıyla kullanabileceğiniz en sağlıklı ve yegane kullanım alanı spor alanlarıdır. Özellikle sporunuzu kendi kendinize yapmıyor ve bir merkezden destek alıyorsanız, hem ter içerisinde kalıp, hem her güne farklı giysiler ayarlamaya çalışıp, hem de güzel görünebilmek de ekstra çaba gerektiriyor. O halde birbirinden farklı tarzlarda ve şık eşofman takımları sizler için oldukça mantıklı bir seçenek olabilir.

Sezon trendi sportif stiller yazımızı inceleyerek farklı eşofman modellerine göz atabilirsiniz.

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir