Espadril Ayakkabılar

29 May 2015

Aslen Fransızca’da ‘espadrille‘ olan kelime, tabanı iple oluşturulmuş üzeri kumaş kaplamalı ayakkabı çeşidine verilmiş bir isimdir. Espadril ayakkabılar rahatlığın zirvesinde dolandırır. İp tabanlı olması hafifliğinin ana sebebidir. Üst kaplamasının kumaş olması sayesinde de nefes alan bir yüzey oluşturur ve yazın ayaklarımızın istediğini onlara cömertçe sunarlar.

Sağlamlık açısından markadan markaya değişen bir kartela olsa da normal deri ayakkabılara göre daha sağlam demek yanlış olur. Ancak belirttiğim gibi kaliteli olanları deri ayakkabıların sağlamlığını size aratmayacaktır.

Tabi ki kumaş kaplama demek aynı zamanda çeşit ve renkte sınır tanımamak demek oluyor. Her ne kadar bol desenli, renkli espadril ayakkabılar olsa da, revaçta olanlar desen ve renkte biraz daha kullanışlı olabilen ölçüdeler.

Nasıl kullanılır sorusuna verilebilecek birçok cevap olmakla birlikte, yazın pileli eteklerimizin altında, jean pantolonlarımızla, tulumlarımızla, elbiselerimizle rahatlıkla kullanabiliriz. Espadril ayakkabılar yazı, rahatlığı ve dolayısı ile spor şıklığı betimlese de kumaşının deseni, rengi ve yapısı dolayısı ile spor şıklığı birçok tarzla birleştiren nadide ayakkabı modellerindendir.

z-espadil-babet--beyaz-versace1969-132872-1

Örneğin böyle nazik bir ayakkabı, sanki prenses yürüyüş yapsın diye tasarlanmış. 🙂 Bu ayakkabıyı neyin altına giyerseniz giyin ben prensesim aslında diye bağıracaktır. Yani cici bir sporluksa kombininizin havası, bu ayakkabı altına en uygun olanıdır.

z-espadil-babet--kirmizi-versace1969-132866-1

Bu renk espadril ise, biraz daha cıvıl cıvıl gezinmek isteyen kombinlere göredir. Kombininiz çok sade olabilir, altına bunu giyin ve kombininizi coşturun.

z-espadril--yesil-versace1969-132851-132851-3

Modanisa‘daki espadriller Versace marka kaliteli espadrillerdir. Kolay kolay açılmaz, yırtılmaz ve ayaklarınıza tam oturur yani bolluk yapmaz. Gerek hasır iplikleri gerek kumaş ve süslemeleri ile kalitesi fotoğraftan bile belli oluyor.

z-espadil-babet--somon-versace1969-132861-3

Dore yada lame renkler bile espadrile ayak uydurabiliyor. Göz alıcı ve iddialı spor şıklık için tercih etmenizi öneririm.

Tüm espadril ayakkabı modelleri ve fiyatları için linke tıklamanız yeterli. >>> http://goo.gl/XgvOTM

Hoşçakalın…

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir