Esra Keskin Demir Artık Tasarımlarıyla da Adından Söz Ettiriyor!

26 Ağu 2014

Yaklaşık 5 yıldır moda yazılarıyla tanıdığımız Esra Keskin Demir, artık tasarımlarıyla da adından söz ettireceğe benziyor. Return To Self (Öze dönüş) adlı ilk koleksiyonunu hazırlayan tasarımcı, uzun bir süredir tüm dünyada etkili olan ‘Country Style’ (Kasaba Stili) akımından etkilenmiş. Denimlerde kullandığı etnik desenli püsküller, deri kemerler, kloş yüksek bel etekler, robadan büzgüler, yaka fularları, bakır görünümlü aksesuarlar, ahşap düğmeler gibi birçok detay kasaba stilinin Esra Keskin Demir tasarımlarındaki yansımalarından bazıları. Tasarımlarda dikkat çeken soft renkler ise doğallığa vurgu yapıyor.

Esra Keskin Demir koleksiyonunun bir diğer dikkat çeken yanı ise moda çekimlerinin vazgeçilmezlerinden olan çantaların yerini kitapların alması. Tasarımcı, çekimlerinde kitap kullanarak kitapların da en az çantalar kadar vazgeçilmez olduğunu ve her an yanımızda bir kitabın bulunması gerektiğini vurgulamak istiyor. Çekimlerde kullanılan eserlerin ilk basım oluşu ise hem kasaba stiline vurgu yapıyor hem de eskiye olan özlemi resmediyor.

Özetle; Esra Keskin Demir kadının stilinde, kasaba hayatının ufak detayları, kent yaşamının getirdiği modern tasarımlara dokunarak hayat buluyor. Bu yüzden zamansız, sade ve özgün kadınlara hitap ediyor.

Esra Keskin Demir 2014 ilkbahar-yaz koleksiyonunu sizler için derledik…

esra-keskin-demir-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu

Boydan düğmeli lacivert elbise, incecik kumaşıyla sıcak yaz günlerinizde rahat bir nefes almanızı sağlayacak nitelikte.

esra-keskin-demir-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-2

Sarı tunik modelinde düğme detayı gizli kullanılmış. Kumaşındaki yumuşaklık sayesinde içinde kendinizi rahat hissedeceksiniz.

esra-keskin-demir-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-3

Uzun tunikler tesettürlü bayanların her zaman tercihleri arasında oluyor. Hem rahat hem de şık bir görünümde olan tunikteki kurdale detayı hareketlilik kazandırmış.

esra-keskin-demir-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-4

Dökümlü tunik modeli kemer detayı ile kullanılmış ve derli toplu diyebileceğimiz bir şıklık sergiliyor. Fakat kemer kullanılmadığında da apayrı bir modelin ortaya çıkacağını ve biraz daha salaş olabileceğinizi söyleyebiliriz. İki ayrı tarzda ihtiyaçlarınıza karşılık verebilir nitelikte…

esra-keskin-demir-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-5

esra-keskin-demir-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-6

Manşet kol ve yaka detayıyla oldukça şık ve zarif gömlek modeli kurtarıcı parçalarınızdan olacak.

esra-keskin-demir-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-7

esra-keskin-demir-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-8

esra-keskin-demir-2014-ilkbahar-yaz-koleksiyonu-9

Her ne kadar tesettürlü bayanlar olarak pantolon-tunik modellerine ağırlık veriyor olsakta, özellikle yaz aylarında ve tesettürde eteklerin önemli bir rol oynadığını unutmamalıyız. Tasarımcıların etek modellerini sıklaştırarak, tercihler arasında üst sıralarda olmasını sağlamaları gerektiğini düşünüyoruz. Esra Keskin Demir’de bu anlamda güzel bir etek çalışması yapmış.

Koleksiyonu ile Esra Keskin Demir’i tebrik ederiz.

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir