Esra Keskin Demir Kimdir?

26 Ağu 2014

2009 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Esra Keskin Demir, iş hayatına Zaman Gazetesi’nde moda haber ve röportajları yaparak başladı. Çeşitli kurslarda hobi olarak dikim, kalıp ve stilistlik eğitimi almasının ardından 2013’te İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Editörlüğü eğitimini tamamladı.

Profesyonel anlamda ilk tasarımını, 2013 yılında Kimse Yok Mu Derneğinin 11 tasarımcıyı bir araya getiren ve Bangladeş’te yetimhane açılmasına katkı sağlayan ‘Karınca Yuvası’ projesi için hazırladı. 2014 yılında ise ‘Gölgede Açan Nilüfer Çiçekleri’ projesinde yer alarak ilk koleksiyonu ile Sudan’da yetimhane açılmasına destek verdi.

Atıl Kutoğlu, Dilek Hanif, Bora Aksu, Bahar Korçan, Hatice Gökçe gibi Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcılarıyla yaptığı röportajlar ve hazır giyim firmalarıyla ilgili yazdığı haberlerle sektörün nabzını tutmanın yanı sıra muhafazakâr giyim sektörünün son yıllardaki gelişim ve değişiminin de en yakın tanığı oldu.

Yazılarında her daim modaya değil stile vurgu yapan ve minimal tasarım açığına dikkat çeken Esra Keskin Demir, artık yalnızca bu açığı yazmakla yetinmeyip bizzat gidermeye çalışıyor. 2014 itibariyle hazır giyim üretimine başlayan tasarımcı, evli ve bir çocuk annesi.

Esra Keskin Demir 2014 ilkbahar yaz koleksiyonu için tıklayınız.

esra-keskin-demir-kimdir esra-keskin-demir-kimdir-2 esra-keskin-demir-kimdir-3

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Yorumlar

  1. […] Keskin Demir hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak daha önceki haberimizi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir