Esra Seziş Kiğılı Hakkında Merak Ettiklerinizi Kendisinden Dinledik

26 Ağu 2014

Moda ve Stil Danışmanı Esra Seziş Kiğılı ile İstanbul Karaköy Antrepo 3’de gerçekleşen Mercedes Benz Fashion Week’de defile yoğunluğuna bir süre ara vererek, samimi bir kafede keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Esra Seziş Kiğılı ile Röportajımız sonrasında Tanju Babacan defilesine katılım sağlayarak “Yıldız Evrimi” çalışmasını büyük bir hayranlıkla izledik.

Röportajımızı keyifle okuyacağınıza inanıyoruz.

Merve Uzun: Moda ve Stil Danışmanlığı ile sizi tanıdık. Günlük ve özel günlerde giyindiğiniz kıyafetlerden aksesuarlara, katıldığınız davetler, görüştüğünüz sosyal çevreniz ve neredeyse her adımınız takip ediliyor diyebiliriz. Fakat sizi daha yakından tanımak isteyenler ve tanımayanlar için, Esra Seziş Kiğılı kimdir?

Esra Seziş Kiğılı: Moda ve stil danışmanlığı yapıyorum. Muhafazakar camianın modasına yön veren ilk isimlerden olduğum için insanlar da merak uyandırdım ve sağolsunlar sahiplenip sevdiler beni.
Ala dergide moda editörü olarak başladığım moda sektöründe, “Huzur Sokağı” dizisindeki Şükran karakterine stil danışmanlığı, sosyal sorumluluk projeleri ve kişiye özel renk ve styling çalışmaları ile halen severek sektörde yer alıyorum.

esra-sezis-kigili-hakkinda-merak-ettiklerinizi-kendisinden-dinledik_2Merve Uzun: Moda ve Stil hayatınızın hangi bölümünde yaşamınıza dahil oldu?

Esra Seziş Kiğılı: Aslında hep vardı, ancak ilk profesyonel deneyimim dergi de ilk tesettürlü Moda editörü olarak işe başlamamla oldu. Moda editörü ve styling eğitimi aldım. Moda eğitimlerim hala devam ediyor.

Merve Uzun: Muhafazakar giyim tarzı artık daha göz alıcı ve modern, bunu nasıl yorumluyorsunuz?

Esra Seziş Kiğılı: Eski yıllara oranla çok fazla kıyafet alternatifi var. Moda sektörü her geçen gün daha çok gelişiyor. Tasarımcılar, butikler gittikçe çoğalıyor. Bu kadar fazla alternatif olunca kişilerin göz ve beğeni algısı da değişiyor. Tüketiciler çok daha bilinçli. Dışarıda gezerken çoğu tesettürlü arkadaş birbirinden şık.

esra-sezis-kigili-roportaj_3

Merve Uzun: Binlerce takipçiniz var doğal olarak bu da size olumlu ya da olumsuz dönüşlere sebep oluyordur. Olumsuz ve acımasız eleştiri yapanlar oluyor mu? Bunlar hangi yönde oluyor? Buradan mesaj iletmek ister misiniz?

Esra Seziş Kiğılı: Eleştiriye her zaman açığım, sonuçta senenin trendleri ve çizgileri olsa da, kişisel tercihlerin ve beğenilerin de çok önemli olduğu bir iş yapıyorum. Hakarete varan, argo sözlerin yer aldığı yorumları pek çok insan gibi bende sevimsiz buluyorum..

Merve Uzun: Kendi adınıza yapmış olduğunuz çalışmalarınız var mı? Tasarım veya başka yönde…

Esra Seziş Kiğılı: Bireysel stil danışmanlığı veriyorum. Daha çok firmalarla moda üzerine etkinlikler ve projeler yapıyorum. Her ay farklı bir butikte gerçekleştirdiğimiz Esra SEZİŞ ile Moda Günleri projemiz var. Onun dışında daha çok sosyal medya üzerine çalışmalar yapıyorum. Üniversitelerde, derneklerde söyleşilerim oluyor. Yaz sezonunda harika projelerimiz var. Hayyat dergide stil danışmanlığı yapıyorum. İlerleyen zamanlarda özellikle takipçilerimle etkileşimi arttıracak daha çok biraraya gelmemizi sağlayacak projelerim olacak.

Merve Uzun: Yeni sezon kendisini göstermeye başladı. Tasarımcılar, tesettür giyim markaları yavaş yavaş ürünlerini piyasaya çıkarıyor. 2014 Yeni sezon için neler söyleyebilirsiniz?

Esra Seziş Kiğılı: Yeni sezon yine çok renkli. Floral desenler yaz sezonunun en trend deseni. Yeşil ve sarının birçok tonu vitrinleri süslemeye çoktan başladı. Tesettür firmalarından birkaçının look’larına bakabildim. Her geçen sezon bir önceki sezona göre çok daha güzel olduklarını söyleyebilirim. Bu sezon favori rengim kesinlikle sarı 🙂

Merve Uzun: Esra Hanım bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Sizinle tanışmak ve sohbet etmek çok keyifliydi.

Esra Seziş Kiğılı: Ben de size ve tesetturgiyim.com ‘a çok teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun. Takipçilerim bundan sonra benimle ilgili haberlere artık buradan da ulaşabilirler. 😉

esra-sezis-kigili-roportaj_2

 

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir