Evde Susuz Manikür için En İyi 6 Ürün

20 Nis 2016

Güzelliğin en önemli unsurlarından birisi şüphesiz ki eller. Kadın olsun erkek olsun bir insanla tanıştığımızda ilk baktığımız şeylerden birisi eller oluyor. Peki biz ellerimize gereken önemi veriyor muyuz? Birçoğumuz farklı farklı sebeplerden kişisel temizlik ve bakımımızın bu önemli adımını çoğunlukla atlıyoruz. Genellikle en büyük sebepler düzenli olarak yaptırılan manikürün totalde bize oldukça masraf çıkartması.

Masraf dışında manikürün hijyeninden asla tam manada emin olamamız var ki bana kalırsa bu en büyük etken. Uzun süre düzenli maniküre gitmiş birisi olarak son gittiğim manikürcüde tiksindikten sonra manikür yaptırmayı bıraktım ve el ve ayak bakımımı evde gerçekleştirmek için çeşitli yöntemler denedim. Bu yaklaşık üç sene süren deneme yanılma yolunda gerçekten çok başarılı bulduğum birkaç ürünü ise sizlerle paylaşmaya karar verdim.

neutregena el kremi
İyi ve sürekli el bakımının vazgeçilmez öğesi tabii ki elleri sürekli olarak nemlendirmek. Şuana kadar kullandığım sayısız el kremi arasındaki en ulaşılabilir favorim, Neutregena’nın konsantre el kremi. Oldukça yoğun ve katı bir kıvamı var. Bu el kremini bu kadar sevmemin sebebi ise çok iyi nemlendirmesi ve sürdükten sonra ellerde fazlalık hissi yaratmaması.

kütikül yağı

Yine evde manikür yapacaksanız ve bakım konusunda çok maharetli değilseniz -tıpkı benim gibi- et makaslarının favori gereçlerinizden olmadığına eminim. Ben birkaç denememin hepsi hüsranla sonuçlanınca tırnak etlerini minimuma indirmek için baştan önlem almaya karar verdim ve kütikül yağlarını düzenli olarak kullanmaya başladım. Bildiğim kadarı ile Türkiye’de bu alanda çok da fazla çeşit yok. En ünlü olanı Burts Bees markasının limonlu kütikül yağı, buna muadil olarak biraz daha uygun fiyatlı olan Badger markasına ait kütikül kremini göstermek de mümkün. Her ikisi de doğal içerikli ve limon özlü. Kıvamları ve etkileri de oldukça benzer, tırnak etlerini yumuşatıyor ve o bakımsız kuru görüntüyü ortadan kaldırıyor.

 sally hansen manikür

Yine kütiküllerden kurtulmak için kullanabileceğiniz en etkili ürünlerden birisi Sally Hansen markasının saniyeler içinde kütikülleri yok eden Instant Cuticle Remover ürünü. Biz sanırım dördüncü şişemizdeyiz. Gerçekten çok başarılı ve sonucunu hemen gösteren bir ürün.

oseque silk body peeling

Kore menşeili bakım ürünleri genel anlamda devrim yaratan nitelikte oluyor. Kullandığım ilk günden beri etrafımdaki herkese bıkmadan tavsiye ettiğim Oseque Silk Body Peeling de bu devrim niteliğindeki ürünlerden birisi. Fiziksel peeling olarak tanımlayabileceğimiz ürün tamamen jel kıvamda ve cildinize sürüp ovmaya başladığınızda tüm ölü deriyi atmanıza yardım ediyor. Bu ürün aslında vücut için kese niyetine kullanmak için üretilmiş olsa da ben hem manikür hem de pedikür için kullanıyorum.

 barielle

Eğer ben öyle adım adım bir şeyler değil de tek seferde topluca tüm manikürümü halletmek istiyorum derseniz size önerim, Barielle markasını 60 saniyede manikür ve pedikür scrubı. Bir dakikada elinizi ölü deri ve kirlerden arındırıp nemlendiren bu ürün uzun soluklu bir manikürü asla aratmıyor.

 pronail manikür

Evde susuz manikür için son önerim ise Pronail markasının 9 dakikada manikür seti. İçerisinde manikür yaparken ihtiyacınız olacak her şeyi barındıran ürün özellikle tatile giderken valizde yer açmak adına harika bir ürün.

 

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir