Evden Acil Çıkış Mümkün Mü?

18 Ara 2017

 

“Evden acil çıkmak mı? Daha neler” dediğinizi duyar gibiyiz. Bahsedeceğimiz küçük ipuçları, herkesin panik yaptığı durumlardan sakince sıyrılabilmenizi sağlıyor. Üstelik plansız seyahatlerde de hayat kurtarıyor.

Sıradan bir gezme için bir saat hazırlandığımız, toplantıya giderken özen gösterdiğimiz halde sonucun tam bir felaket olması, makyaj malzemelerinin sürekli karışması yetmezmiş gibi aradığımızı bulamamamız size tanıdık geliyor değil mi?
İşin daha da sinir bozucu yanı, bazılarının çabucak hazırlanıp vaktinde hatta erkenden buluşacağımız yere gelmesi. Hep uyumlu giyindikleri yetmezmiş gibi bir de makyajlarının kusursuz görünmesi. Seyahate çıkarlar, unuttukları bir şey bile çıkmaz. Hayır sihirli güçleri yok, sadece basit bir kaç kuralı atlamıyorlar ve bunları bizimle paylaşmak konusunda pek istekli değiller 🙂
Biz sizinle evden acil çıkış çantamızı hazırlıyor ve tüm ipuçlarını paylaşıyoruz.


En sık kullandığımız, hatta elimizin gittiği makyaj malzemeleri muhakkak vardır. Makyaj yapmayanların bile unuttuğu zaman üzüldüğü siyah bir kalemi veya BB kremi bulunur. Makyaj çantası veya küçük bir çanta alın. En sık kullandığınız makyaj malzemelerini bir araya toplayın. Küçük boy el yüz kremi de dahil. Buradaki önemli nokta, fondötenden allığa kadar tamamını çantaya koymanız. Bu çantadan aldığınızı yerine koymanız gerekiyor. Bu çanta sizin düzeninizi de koruyacaktır.
Yine küçük bir çanta daha alıyoruz. Yoksa alışveriş poşeti de işinizi görür. İç çamaşırı, çorap, iğne, iplik, tırnak makası, peçete, yedek diş fırçası ve macunu koyuyoruz. Küçük bir el havlusu da eklemeyi unutmayın. Bunlar acil bir seyahat durumunda almayı unuttuğumuz parçalar. Üstelik her dakika lazım olan şeyler olmadığı halde seyahatlerimizde yokluğu hissedilen şeylerdir.


Bazı kadınların gardırobunun en sonuna belli kıyafetlerini asıp, altına veya üstüne sevdiği ayakkabısını koyduğunu görürüz. O ayakkabı temiz kalır, askıdan kıyafet alınıp giyilir. Hatta askının bir yerine eşarp veya şal da ütülü şekilde asılır. Hem fazla giyildiği için giymekten sıkılmazlar hem de yeni bir şey giymiş olurlar.
Alışveriş yaparken tamamlayıcı parçalar almayı unutmayalım. Şöyle ki siyah bir pantolon veya etek bize lazımsa ve biz her seferinde başka şeyler alıyorsak buna son verelim. Böyle yaparsak dolabımızda giyemediğimiz bir çok şeyi giyebiliriz.

 

Hepimizin pratik bulduğu her zaman giymekten keyif aldığı kıyafetler vardır. Dolabımıza bakalım ve bunları ayıralım. Özellikle tunik etek veya tunik pantolon takımlardan muhakkak almalıyız. Çabuk hazırlanan çoğu kişinin üzerinde bunlardan olduğu dikkatinizi çekmiştir. Bir kolye ile davetlere, spor ayakkabı ile günlük kullanıyorlar. İndirimlerden iki farklı renk alıp yedekleyin. Kürk bir yelekle de, manto veya kabanla da kolayca kombinlenir.

Sizce evden acil çıkış çantamıza neler eklemeliyiz? Önerilerinizi bize yazın.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir