Evinize Yazı Getirecek 5 Kendin Yap Projesi

01 Jul 2016

 

Evinizde bunaltıcı sıcak dışında yaza dair bir şey hissedemiyor musunuz? Ya da siz de benim gibi mevsim değiştikçe evi değiştirmeye bayılanlardan mısınız? O zaman bu yazı tam size göre. Evinize yaz enerjisini ve renklerini getirecek birbirinden güzel ve birbirinden kolay 5 kendin yap projesi bu postta sizler için bir arada! Kolaylıkla civarınızdaki kırtasiye, tuhafiye ve bir milyoncularda bulabileceğiniz eşyalarla rengarenk dekorlar yapabilirsiniz. Nasıl mı? Bu sorunun cevabı ise bugünkü yazımızda!

kendin yap bardak altlığı

Sıkıcı bardak altlıklarından sıkıldıysanız ilk kendin yap projemiz tam size göre. Bu basit kendin yap projesi ile bardak altlıklarınızı renklendirip mevsimine uygun bir hale getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken mantar, plastik ya da ahşap bardak altlıklarına akrilik boya ile karpuz, kivi, çilek gibi mevsim meyveleri çizmek. Fotoğrafta gösterilmese de benim ek önerim boyadıktan sonra şeffaf sprey vernik ile boyayı sabitlemeniz.

kendin yap kaktüs

Son iki senedir her yerde ve her şeyde kaktüs desenini görüyoruz. Artık kaktüs deseninin yanı sıra çiçek olarak da çok popüler bir hale geldi. Ancak benim gibi dikenlerinden çekinen bazılarımız almaya pek yanaşmıyor olabilir. İkinci kendin yap projemiz bu soruna harika bir çözüm sunuyor. Bahçenizden topladığınız taşlara yine akrilik boya ile kaktüs çizdikten sonra içerisinde toprak ya da taş bulunan küçük bir saksıya yerleştirin. İşte diken korkusu olmadan odanıza koyabileceğiniz kaktüsleriniz hazır!

çiçek harf dekor

Odanızda biraz değişiklik yapmak istiyorsanız isminizin baş harfini büyükçe bir kartona yazıp kesin ve üzerine yapma çiçekler yapıştırın. Daha sonra kenarlarına yapışkanları kapatmak ve daha estetik bir görüntü kazandırmak için kartonla kenarlık yapın. İster mobilyalarınızın üzerine koyun, ya da tepesine bir kurdele geçirip duvarınıza asın.

DIY-watermelon-bowl

Hepimizin evinde eski ahşap bir kase vardır. Kenara atıp kullanmadığımız bu kaseyi biraz canlandırmaya ne dersiniz? Akrilik boya ya da ahşap boyası ile karpuz deseni çizin ve üzerini güzelce vernikleyin. Portmantonuza anahtarlarınızı koymak için koyabilir, evinize enerjik bir giriş yapabilirsiniz.

kaktüs yastık yapımı

Son kendin yap projemiz ise oturma alanınıza renk katacak. Yeşil hafif kalınca bir kumaştan dilediğiniz şekilde iki adet kaktüs şekli kesin. Daha sonra dış yüzleri üst üste gelecek şekilde kumaş yapıştırıcısı ya da sıcak silikon tabancası ile birbirine yapıştırın. Düzünü çevirip içini elyafla doldurun. Açık kalan kısmı yapıştırın ya da elinizde dikin. Kaktüs yastığımız kullanıma hazır!

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *