Fabrika Çıkışı Olmayın!

02 Şub 2015

Herkese yeniden merhaba, eminim ki sokağa baktığında tesettürlü/tesettürsüz bayanların %80’i için siz de benim gibi düşünüyorsunuzdur. Ya da o %80’den birisinizdir ve normal geliyordur.

Şimdi biraz objektif olarak düşünün. Kendinizi ve herkesi bir kenara bırakın, kalabalık bir caddeye bakan bir kafede otururken dışarıyı izliyorsunuz. Gelip giden kalabalık içinde kaç tane birbirinin aynı insan var? Daha doğrusu diğerlerinden ayrılabilen kaç kişi var? Pek yok değil mi? Bütün açık kızlar kategoriler halinde birbirine benziyor. Mevsime göre hepsinin üzerinde trençkot var mesela saçma sapan kombinlenmiş, ya da bir dergiden copy-paste edilmiş. Kapalı kızlar ya Arap stili örtmüş başını ya da şallarını geriye atmışlar. Bunlar kötü mü, iyi mi, bu bana düşer mi?

be_different_by_blatera

Tanıdığım bütün bayanlar “özgün” olmaya o kadar takıntılı ki, en küçük bir şeyde hemen özgün olun lafları çınlıyor kulaklarda. Bunu söyleyenlere bakınca onlar da özgünlükten kopmuş ve endüstrileşmiş, hatta bu özgün olun lafı da bunun bir parçası. Bunları neden yazıyorum? Canım öyle istedi. Bir kişi bile olsa görsün, duysun istedi.

Bana gelince; ben de her gün özel dikim tasarımlarla gezmiyorum sokakta, hatta belki çok da aynıyım bir sürü insanla. Ama beni ben yapan şeylerden ödün vermiyorum. Gözlüklerim yıllardır aynı çizgide, saçlarımı da istikrarla aynı şekilde kestiriyorum kuaförün tüm dediklerine rağmen. Ben buyum böyle seviyorum kendimi. Siz de sevin kendinizi hem de en çok kendinizi sevin, sevgiyle sıhhatle kalın.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir