Fark Oluşturacak 10 Tarz Ayakkabı Modeli

14 May 2016

 

Ayakkabılar, kombinlerin tamamlayıcısı, tabiri caizse cümlenin sonuna koyulan noktalama işareti gibidir. Nasıl ki  noktalama işareti cümlenin anlamına uygun olması gerekirse, ayakkabı da kombine göre uyumlu olmalıdır. Bazen sadece düz ve basit bir cümle, ünlem işareti ile dikkat uyandırabilirse, bazen düz ve sade bir kıyafeti de bir çift ayakkabı canlandırabilir.

Ayakkabıların bu derece önemli olduğunu, elbette ki ayakkabı tutkunu olanlar daha iyi anlar. Ama ayakkabılarıyla bu derece bir yakınlık hissetmeyenleri bile bazen mest etmenin bir yolu, zevklerine uygun, kaliteli ayakkabı hediye etmekten geçer.

Ayakkabı bir tutkudur diyenlere, ayakkabı beğendirmek zordur. İnce eleyip sık dokurlar, böyle insanların zevk sınırları keskin denebilir. Zevk sınırları keskin olan bayanların, ayakkabı alırken birbirine benzer modeller satın aldığı görülür. Değişimi ve değişik giyinmeyi seven, zevk sınırları yumuşak diyebileceğimiz bayanların ise birbirinden ilginç ayakkabıları satın alabildiği görülür. Zor beğenenlere de, kolay beğenenlere de hitap edebilecek, tarz sahibi ayakkabı modellerini tek bir yazıda birleştirdik.

Elbette zevkler ve renkler tartışılmaz. Ancak sizin için derlediğimiz bu 10 farklı tarz ayakkabı modelleri, ”Nereden aldın?”, ”Ayakkabısına bak!”, ”Ne kadar güzel bir ayakkabı!” dedirtecek modellerden.

Tarz ayakkabı zara 3

Tarz ayakkabı zara 6

Tarz ayakkabı zara 10

Işıltılı materyaller, bu sezon ayakkabılarda da vazgeçilmez bir unsur haline geldi. Özellikle metalik renk trendinin hakim olduğu ayakkabı modellerinde, maskülen ya da salaş tarzlarda ayakkabılar ön planda.

Tarz ayakkabı zara 7

Tarz ayakkabı zara 2

Tarz ayakkabı zara 5

Espadrillerin 2 yıldır ne kadar revaçta olduğunu biliyorsunuz. Artık sıradan espadrillere yer yok. Fark yaratan, tarz espadriller, yine geçen sezondan süregelen bağcık detayları trendiyle ve sandalet karışımıyla oldukça dikkat çekiyor.

Tarz ayakkabı zara 9

Tarz ayakkabı zara 4

Minimal tarzdan şaşmayan bayanlara, sadece formsal farklılık ve deri kalitesiyle fark yaratan tarz modeller hitap ediyor.

Tarz ayakkabı zara 1

Moda aslında detaylarla hayat bulur. Yakınlaştığınızda detaylarını keşfetmeye doyamayacağınız parçalar, her zaman en moda parçalar arasında yer alır. Hiçbir zaman demode olmaz, eskimez ve yıllar geçtikçe sizi kendine hayran bırakmaya devam eder. İşte soft renkleri ve hoş detayları ile, bir topuklu ayakkabıdan hazır üretim şartları da göz önüne alındığında bekleyebileceğiniz, oldukça tarz bir ayakkabı modeli.

Tarz ayakkabı zara 8

Taşlı, saten ayakkabı… Kullanımı zor, cesaret isteyen, sadece kendisi ile dikkat çekecek kombinlere yaraşır bir model. Elbette buram buram kokan feminenlik, çoğu kadının içinde bulunan zevke hitap eder cinsten. İsterseniz abiye düz bir elbisenin altına kombinleyin ve ayakkabınızla fark yaratın, isterseniz de jean pantolonunuz ve ekru tuniğiniz ile şık bir akşam yemeğine gidin. Tercih sizin. 😉

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir