Femilena Markası ve 2016 İlkbahar / Yaz Koleksiyonu

11 Haz 2016

 

Bugün Modanisa‘da satış yapan seçkin markalardan olan Femilena markasını mercek almak istedim. Çok yakın zamanda kurulan ama buna rağmen geniş beden skalası ve ürün yelpazesi bulunan markanın doğuş hikayesini merak ettim ve sizler için araştırdım.

Femilena markasının kurucusu Yeliz Hanım, 1978 doğumlu ve Uludağ Üniversitesi İşletme mezunu. İş hayatına sigorta sektöründe başlamış, 12 yıllık satış kariyerinde müşteri temsilciliği, uzmanlık ve yöneticilik yapmış ve iş hayatında yaşadığı mobinglerden dolayı kendi işini kurma kararı almış. Aile mesleği olan Terzilik geleneğini farklı bir versiyon ile yorumlamak istemiş ve vintage, retro tarzları benimseyerek üretim yapmaya başlamış. Daha sonrasında online alışveriş imkanı sağlayan Modanisa ile iş birliğinde bulunmuş. Yeliz Er Tokgöz ve eşi Mustafa Bey ile ortak olarak çalıştığı, 2015 Mayıs Ayı’ndan itibaren hizmet veren markanın hedefi ise Türkiye’den sonra özellikle yakın Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde özel tasarım ürünlerini muhafazakar hanımlara giydirebilmek.

Feminela-Imfw

Istanbul Modest Fashion Week’de Femilena Standından Bir Kare

İsmini Fransızca Feminen yani kadınsı kelimesinden ve Farsça’da Lena yani aydınlık yüzlü kadından alan Femilena markası muhafazakar kadınlara  “İçindeyken, kendinizi iyi hissedeceğiniz” feminen ve zamansız tasarımlar vadediyor.

2016 İlkbahar-Yaz ürünlerine göz atalım:

merve-bluz--sari--femilena-186073-5 meyra-elbise--indigo--femilena-186045-186045-1 oya-tunik--bebe-mavisi--femilena-186052-1 pinar-tunik--sari--femilena-153056-1 salas-kap--ekru--femilena-191046-1 salas-kap--safran--femilena-191044-7

39,90’dan başlayan fiyatlar ile bu ürünlere sahip olmak isterseniz tıklayın.

Muhafazakar giyim için her gün yenilikler üreten, kadının hem sosyal hem özel gün ihtiyaçlarını gözeten ve en önemlisi uygun fiyat ve geniş beden seçenekleri ile hizmet veren Femilena markasına başarılarının devamını dilerim.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu olan Hacer Sucuoğlu Adıgüzel; İSMEK ve Halk Eğitim'de öğretmenlik ve bölüm başkanlığı yapmış, kariyerine rengarenkkostüm.com'da çocuk kostümleri ve tesetturyakasi.com adresinde yetişkin tasarımları ile devam etmekte ve tesetturgiyim.com sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir