FERADJE 2016 İlkbahar-Yaz Ferace Koleksiyonu

02 May 2016

 

Dünyaca ünlü tasarım markası Dolce&Gabbana’nın Arap jet-set dünyasına özel olarak hazırladığı abaya koleksiyonunun yankıları hala kulaklarımızda. D&G, Arap kadınları tarafından dış giyim olarak tercih edilen  abayaları kendi tarzında yorumlarken, dünya markaları tarafından görmezden gelinen muhafazakar kesimi de tüketicileri arasına eklemeyi başarıyordu. Peki D&G neden elbise, tunik, bluz vb. tasarımlara koleksiyonunda yer vermedi de, sadece abaya ve tamamlayıcı aksesuar olarak şal koleksiyonu çıkarmakta karar kıldı dersiniz? Avrupa sosyetesinin ilk adresleri arasında yer alan marka, hitap edeceği kesimin en çok tükettiği pahalı giyim ürününü düşünerek sektöre hızlı bir giriş yapmayı tercih etti. Koleksiyonun devamı gelir mi bilinmez ama abayaya olan ilginin ve talebin gitgide arttığı bir gerçek. Ülkemizde dış giyim olarak kap ve pardesüler daha çok giyiliyor olsa da, feracenin rahatlığına ve şıklığına kayıtsız kalamayanlar da gün geçtikçe artıyor.

Özellikle umre ve hac ziyaretleri sırasında ihtiyaç duyulan feraceler, ramazan ayında teravih namazlarına giderken de kurtarıcı oluyor. Ferace üretiminde yeniliklere imza atan markalara rastlamaksa oldukça güç. Neredeyse bir elin parmakları denecek kadar az… Birbirinin aynı modeller arasında, zevkinize uygun bir ürün bulmakta zorlanıyorsunuz. Ya da beğendiğiniz sade bir modeli oldukça pahalı fiyatlarla almak zorunda kalıyorsunuz.

Bu konuda emeğine saygı duyduğumuz ve yakından takip ettiğimiz bir markayı sizinle tanıştırmak istiyoruz. Tesettür giyim sektörüne ferace tasarımlarıyla büyük ölçüde katkıda bulunan Feradje markası, benzerine Arap dünyasında bile rastlayamayacağınız şık modellere imza atıyor. Kimono tarzı kesimlerden, patchwork modellere, danteller ve incilerle bezenmiş göz alıcı şık tasarımlardan spor kombinlere eşlik edebilecek konforda sade tasarımlara değin aradığınızı bu adreste bulacağınıza eminiz. Özenli işçilik ve hayal gücünün birleşimiyle ortaya çıkan yeni koleksiyonda her zevke ve bedene hitap eden modeller mevcut.  Feradje 2016 İlkbahar-Yaz Ferace Koleksiyonu‘nda öne çıkan modelleri sizler için bir araya getirdik.

2016-ferace-abaya-modelleri-feradje

İnci Ferace

2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje-6  feradje-ferace-2016-abaya

Kırkyama Ferace

2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje-1 2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje-2

Vera Ferace                                                                                      Zeynep Ferace

2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje-3 2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje-4

Yasemin Ferace                                                        İnci Ferace

2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje-5  2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje-7

İnci Ferace                                                                  Kübra Ferace

2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje 2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje 2016-Ferace-ve-Abaya-Modelleri-Feradje

Lace Ferace                                             Gipür Ferace                                        Selam Ferace

feradje ferace feradje ferace       feradje ferace

Spor Ferace                                        Empirme Ferace                              Dantella Ferace

feradje ferace feradje ferace feradje ferace

Monokrom Ferace                                          Mine Ferace                                     Dantella Ferace

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Yorumlar

 1. Zehra diyor ki: Mayıs 12, 2016 at 00:07:40

  Bayildim cok guzeller ozellikle yag yesili ve siyah karisimina fiyat nedir aceba

  • Yasemin Özkazanç diyor ki: Mayıs 12, 2016 at 08:06:23

   Merhaba Zehra Hanım;
   Ferace fiyatlarını firmanın internet sitesinden öğrenebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 2. Hicret diyor ki: Mart 6, 2017 at 23:47:01

  Ürünlere nereden ulaşabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir