Fırfırın Muhteşem Dönüşü

07 Mar 2016

Moda dünyası birkaç sezondur geçmişi günümüze taşıyor. 60’lı, 70’li, 80’li yıllar Valentino, Stella McCartney, Givency ve Chloe gibi ünlü markaların koleksiyonlarında geniş yer buluyor. Puantiye, kadife, ispanyol paça, püskül, yüksek bel ve daha nicesi eski popüler günlerine geri dönüyor. Eskiden moda olan her şey yeniden moda oluyor. Fırfır da bunlardan bir tanesi…

70’lerin vazgeçilmezi olan fırfır, sezonda herkesin gözdesi olmuş bile. Küçük bir detay gibi gözükse de büyük etki yaptığı kesin. Bu yüzden fırfırlı kıyafetler dikkatli kombin yapılmalı. Aksi halde demode görünebilirsiniz.

Hanım hanımcık bir cekete ne dersiniz? Zarif duruşuyla göz alıyor değil mi?

Givency ceket

Beyaz giymekten çoğu kadın korksa da vazgeçmek imkansız. Yaz kış podyumlarda bir kuğu gibi süzülürken nasıl dayanabiliriz ki? Eğer siz de fırfırlı eteğin üstüne beyaz bir triko kazak giymeyi düşünüyorsanız kombininize birazcık da olsa renk katın. Gold aksesuarlar size yardımcı olacaktır.

Ermanno scervino

Fırfır, hacimli yapısından dolayı dezavantaj sahibidir. İnsanları daha şişman ve kısa gösterir. Fakat siz bu dezavantajı  avantaja çevirebilirsiniz. Gömleğinizdeki fırfırlar sayesinde dar omuzlarınızı daha geniş gösterebilirsiniz.

Miu miu gomlek

Sultanlara yaraşır bir elbise mi istiyorsunuz? Bordo krem uyumunu çok mu seviyorsunuz? O halde eşsiz tasarımla sizi baş başa bırakıyorum.

Valentino elbise

Fırfırı kıyafetlerde kullanmaktan hala çekiniyorsanız aksesuar denizi sizi bekliyor. Siz de ayakkabı ve çantalardaki romantik dalgaların sahilinize vurmasına izin verin.

Gri canta Pembe ayakkabi

Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir