Fiyatı ile Şok Edici Beş Parça

28 Ağu 2017

 

Fiyatı ile şok edici beş parçayı mercek altına aldık. Moda eleştirmenleri tarafından da fazlaca eleştirilen bu tasarımlar fiyat etiketini hak ediyor mu hep beraber göreceğiz.

Bilmediğiniz bir çok ayrıntıyı tesetturgiyim.com farkı ile öğreneceksiniz. Bunları bilmek size paranızı neye harcamanız veya harcamamanız gerektiğini düşünmenize yardımcı olacak.

Hemen hepimiz İkea poşet ve Balenciaga çantalarının benzerliğini sosyal medya paylaşımları sayesinde gördük. Bazen dünyaca ünlü bir marka bile, tasarım açısından vasat işler ortaya çıkarabilir. Bu olağan bir durumdur, ancak bu tasarımda olağandışı durumlar da var.

Aslında Balenciaga  bu hatasını mavi noktalı desenler ekleyerek kapatmaya çalıştı. Sonrasında gri ve yeşil olanlarını piyasaya sürdü.

Olağandışı olan bu çantanın tam  2,150$  fiyat etiketi ile 1,365 adet satış rakamına ulaşması. Aradaki tek farkın deri olduğunu ekliyor, marka etiketinin her hatayı affedebildiğini görüyoruz.

Aradaki beş farkı bulunuz 🙂

Aynı desen, aynı model…Biri YSL diğeri Forever New.  Bu elbise ülkemizde olmasa da yurt dışında büyük tartışmalara neden olmuş. Aynı zamanda bu elbise sebebiyle iki markanın arasında telif hakkı  ihlali davası da bulunuyor.

YSL kendisini “Sanatsal işçilik” kullanıldığı ve ticari kaygı ile yaratıcılığın yok olma tehlikesi olduğu gerekçesi ile savunuyor. Ancak eleştirmenler bir ürüne koyabileceği fiyatı bu kadar abartılı şekilde belirlemekten çekinmeyen moda devlerine tepkili.

Soldaki 23 sağdaki 3500 Dolar. Seçiminiz sanatsal işçilik mi, makul fiyat mı bilemiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var ki o da kaliteyi makul fiyata almanın daha iyi olabileceği.

Kese kağıdına benzeyen bu çantaları hatırladınız değil mi? Bir dönem hatta şimdi de devam eden bir moda akımı var: “Evsize benzemek” Sadece yırtık jean ile sınırlı olmayan bu akımın lüks tasarımlara kazandırılmasını Louis Vuitton’a borçlu olduğumuzu söylemek yanlış olmaz. Üstelik bu çantaların tuhaf bir hikayesi de var.

2007’de plastikten yapılmış çantaları yüksek etiket fiyatı ile satışa sunan LV, 2012’de işi bir adım ileriye götürdü. Bir defile öncesinde ara sokaklardaki çürük alışveriş torbaları ile mankenleri podyuma yolladı. Sonrasında geliştirilen tasarım 185 Euro’ya alıcı buldu.

Kese kağıtlarından çanta yapma fikri aklınıza geliyorsa haksız sayılmazsınız. Anlaşılan lüks, ilhamını arka sokaklardan almakla kalmıyor, belki de gücünü tam da bu sokaklara borçlu demek mümkün.

Bir kargo firmasının tişörtünü düşünün. Stil ikonları kargo çalışanlarından bu tişörtü almak için para ödüyor, moda devi bir marka podyuma taşıyor, hatta bir kargo görevlisinden tişört çalarken yakalanan bir genç kız bile bulunuyor.

Satın almak isteyen ise tam 266 Dolar ödemek zorunda. Tek sebebi, Veteries’in 2016 yaz kreasyonu defilesinde kullanılması.

Kargo çalışanları bu haberden sonra üniformalarına daha sıcak bakıyor olabilir. Darısı diğer firmaların başına diyor ve bir sonraki şok edici tasarıma bakıyoruz.

Son çılgın fiyat etiketine sahip tasarım, buz gibi bir hava estirebilir 🙂 Dört adet buz parçasına 40 Dolar verir miydiniz? Sandığınızdan daha fazla insanın bizimle aynı fikirde olmadığını öğrenince şaşıracaksınız. Bu buzların yuvarlak tasarımı, saf lezzeti ve içeceğin tadını bozmaması Glace Luxury Ice Co. firmasının garantisi altında.

Ayrıca dünyadaki ilk ve tek buz tasarımı olduklarını da belirtiyorlar.

Buz gibi havadan kendi dünyamıza dönelim ve sıcak yaz mevsiminin tadını çıkaralım. Severek kullanılan her şeyin paha biçilmez olduğuna ve, giydiğiniz her şeye lüks katacağınıza inanıyoruz.

Sevgilerimizle..

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir