Fuların Altın Çağı

10 May 2017

 

Sandık lekeli mendil kadar eşarplar, hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde tekrar moda sahnesine dönüş yapıyor. Bridget Bardot, Audrey Hepburn gibi yabancı yıldızlarda gördüğümüz rengarenk fularlar bütün aksesuarların tahtını sallayacak gibi görünüyor. Yaz aylarında dönem dönem kendini gösteren bandanadan çok daha feminen bir şekilde sağlam adımlarla yerini sağlamlaştıran fularlar bileklere dolanıyor, çantalara bağlanıyor, gömlek yakalarını süslüyor…

Altın taktığında görülmesini istemeyenlerin uzun yıllardır kullandığı taktiklerden biri olan bileğe fular bağlamak artık başlı başına takı yerine geçiyor. İpek, şifon gibi hafif ve kolay şekil alan kumaşlardan tercih ettiğiniz fularları ve hatta eşarpları bilekliğe keyifli bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Çanta aksesuarı olarak fular tercih etmek isterseniz ilk olarak çanta sapına fuları sarmayı deneyebilirsiniz. Fulardaki bütün renkleri ön plana çıkarırken göz yormayan minimal bir biçimde fular trendini yakalayabilirsiniz. Sapı yıpranmasına rağmen kullanmaktan vazgeçemediğiniz çantaların deforme olan kısımlarını kapatmak için pratik ve etkili bir çözüm olan bu tekniği dilediğiniz bütün fularlarla hayata geçirebilirsiniz.

Fuları çanta aksesuarı olarak kullanmanın en hızlı ve kolay yolu ise basit bir düğüm atarak çantanıza bağlamaktan geçiyor. Çantanıza bağladığınız fular ya da eşarpla kıyafetinize hareket katarak daha eğlenceli bir hale getirebilir ya da fiyonk yaparak daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

İşlevsel tasarımlardan yanaysanız fular modasını uygulamak için saat kordonunuzu fularla değiştirmeniz yeterli. İnce kumaşlı küçük fularlar kullanarak klasik saat kordonuna benzersiz bir hava katabilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetlerin rengine uymayan saat kordonunu birkaç dakika içinde değiştirerek şıklığınızı tamamlayabilir, en spor saati dilediğiniz davette kullanabileceğiniz abiye bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Fular gibi klasik bir parçayı amacı doğrultusunda kullanmak isterseniz de boynunuza gevşek bir düğümle bağlayabilir, yakası açık kıyafetleri kamufle etmek için tercih edebilirsiniz. Baştan ayağa tek renk giydiğiniz günlerde zıt tonlarda bir fularla kombininizi bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Gömlek yakasının içinden bağlayabileceğiniz gibi erkeklerin kravatları  gibi kullanarak maskülen kullanıma feminen bir hava katabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir