Garip ama Gerçek 3 Güzellik İpucu

04 Mar 2017

 

İnternette bazen öyle trendler, yöntemler görüyoruz ki… Hem “yok artık?!” diye şaşırıyor hem de “acaba gerçekten işe yarıyor mu?” diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.

Özellikle söz konusu güzellik ve cilt bakımı olduğu zaman youtuberlar ve Instagram fenomenleri rakipleri arasından sıyrılabilmek için sürekli olarak yeni şeyler atıyor ortaya. Sizin de sürekli olarak Pinterest ve Instagram’da görüp merak ettiğiniz ipuçlarından üçünü denedik ve sizin için yazdık.

1.Balsam Makyaj Bazı

Ünlü makyaj artisti ve vloggerı Nikkie Tutorials bir süre önce tüm makyaj tutkunlarını şoka uğratan bir sırrını paylaşmıştı. Nikkie Tutorials yaptığı iş gereği şu ana kadar neredeyse piyasadaki tüm makyaj bazlarını denemiştir.  Ama o bunların hepsini bırakıp Nivea markasına ait after shave balsamını makyaj bazı olarak kullanmaya başladı.

Ve o kadar övdü ki biz de dahil bir çok insan denedi. Sonuç karşısında oldukça şaşırdı! Oldukça uygun bir fiyata sahip olan balsam birçok baza taş çıkarıyor. Hafif yapış yapış olan yapısı makyajın uzun süre yüzünüzde kalmasını sağlıyor.

 

2. Vazelinle Daha Uzun ve Kalın Kirpikler

Açıkçası bu uygulamayı ilk duyduğumuzda biz de sizin kadar şaşırdık. Ancak sonra “Denemekten ne çıkar?” diye düşünüp bir şans verdik. Sebebini çözememiş olsak da gerçekten işe yaradığını gördük.

Özellikle uzatma anlamında düzenli kullanımda ciddi bir etki gözlemledik. Eski bir maskaranızın fırçasını iyice temizleyin ve geceleri yatmadan önce bununla bir miktar vazelini kirpiklerinize uygulayın. İşte bu kadar basit!

 

3. Antiperspirant Limon

Görüntünün de düşüncesinin de oldukça garip olduğunu kabul ediyoruz. Ama önemli olan garip olmaması mı işe yaraması mı? Günlük tempolarımızda roll on ve deodorantlar hepimizin vazgeçilmezi. Ancak bu ürünler genellikle alüminyum gibi zararlı maddeler içeriyor. Bunlar olmasa dahi ter bezlerini tıkıyor ve ne yazık ki içeriklerinden dolayı uzun süreli kullanımda lenf bezi kanseri gibi çok ciddi sorunlara sebep olabiliyor. Bunların hepsini bir kenara bıraktınız diyelim. Ayda yaklaşık 25 TL gibi bir masrafa sebep olabiliyorlar.

Peki ter kokusu için çok basit ve tamamen doğal bir çözüm olduğunu biliyor muydunuz? Bir limonu ikiye kesin ve koltuk altınıza roll on sürer gibi sürün. Gün içerisinde ne kadar terlerseniz terleyin rahatsız edici herhangi bir koku ile karşılaşmayacaksınız. Çünkü limonun içerisindeki asit kokuya sebep olan bakterileri yok ediyor.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir