Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

23 Kas 2014

Herkese yeniden merhaba bugün sizlere uzun zamandır severek kullandığım bittikçe yenilediğim, indirimde yedeklediğim bir üründen bahsetmek istiyorum: Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu.

Bloglarda ve internette daha çok makyaj nasıl yapılır, ne nasıl sürülür diye görsek de yapması kadar -hatta belki daha önemli- çıkarması da konuşulmalı. Makyaj dediğim zaman aklınıza sadece kat kat fondoten koyu renk ruj kalın eyeliner gibi uç noktalar gelmesin, sadece maskara sürüyorsanız bile makyaj yapıyorsunuz demektir. Ve bunu düzgün çıkarmazsanız cildiniz zamanla boğulmaya ve ölmeye başlar.

20141122_132541

Garnier’in makyaj suyundan önce Loreal’in üç etkilisini kullanıyordum, bunun biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim özellikle suya dayanıklı ürünlerde…

Ürün ilk çıktığından beri sürekli olarak Bioderma H2O ile karşılaştırılıyor. O ürünü kullanmadığım için pek bir şey söyleyemesem de, Bioderma’nın içerik olarak çok daha temiz olduğunu biliyorum.  Ama aynı zamanda etiket fiyatları arasındaki farkın neredeyse üç katı olduğunu da biliyorum ne yazık ki. Üstelik Garnier’in sürekli %50 indirime girdiğini düşünürsek fiyat yarışında kesinlikle bayrağı kapıyor.

Garnier’in yüzünüzü tamamen temizlediğini söyleyemem ancak ben zaten yüzümü onunla sildikten sonra hadi temizledim uyuyayım diyecek birisi değilim, bu yüzden benim için sorun teşkil etmiyor. Makyajımı bununla çıkardıktan sonra yüzümü gül suyuyla temizliyorum geceleri ve gül suyu ile temizlerken pamuğa pek fazla bir şey gelmiyor. Bu yüzden de yeterli geldiğini düşünüyorum.

Ürünün raf fiyatı 14.50 TL, ben en son %55 indirimle 8.32 TL’ye yedekledim. Bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi ürün bence,  eğer sizin bildiğiniz iyi bir temizleyici ürün varsa da önerilerinizi bekliyorum.

xoxo, madam kişot

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Yorumlar

  1. İkisinide denedim, loreal çift etkili temizleyici ve vichy beni memnun edenler arasından başı çekiyor. Yinede göz için ayrı almak zorunda kalıyorum. Göz bakımı için ne öneriyorsun sabırsızlıkla bekliyorum. XOXO

    • Vichyi denemedim elimdekiler bitince bakınayım en iyisi, göz için ayrı kullanmıyorum ben ama garnierin morlu bi göz makyaj temizleyicisi var bizde iyiydi o, bir de paraya kıyarım dersen sephoranın çift fazlısı mükemmel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir